Aktualitások
Kezdő meddőségi konzultáció
Centrumunk szolgáltatása azoknak szól, akik már eldöntötték, hogy gyermeket szeretnének, de egy ideje sikertelenül próbálkoznak és szeretnék elkezdeni az alap meddőségi kivizsgálásokat, hogy ne veszítsenek értékes időt .
AffinityMap KIR és HLA tesztek – Immunológiai összeférhetetlenség vizsgálata
Többszöri sikertelen IVF eljárás esetén felmerül az immunológiai problémák, valamint az összeférhetetlenség kérdése. Fontos tudni, hogy genetikai összeférhetetlenség így egyszerűen nem létezik - bár a genetika természetesen hatással lehet a termékenységre - de genetikai immunológiai eredetű termékenységi zavar a legújabb tanulmányok (1) alapján igen. Az Affinitymap KIR és HLA tesztek ezt vizsgálják.
DIGIMED események Magyarországon
DIGIMED - A digitális tudás növeléséért az egészségügyben, a személyre szabott ellátás javítása és az orvoslás jövőjének elősegítése érdekében - Megvalósítás alatt, az Európai Unió támogatásával
Itt van az ősz, visszatértünk az intézményekbe! És itt vannak újra a gyerekbetegségek is.
Mik az idei ősz leggyakoribb betegségei és mit tehetünk ellenük? Mire figyeljünk még a gyermekeink egészséges kapcsán az intézményekben?
Nyári házipatika gyerekekkel – ajánlott gyógyszerek és elsősegély információk
Milyen gyógyszereket vigyünk magunkkal a nyaralásra, miből álljon össze a házipatika, hogy egy nagyobb biztonságban érezhessük magunkat? Centrumuk gyermekgyógyász szakorvosainak ajánlását olvashatják.
Nagyon lázas a gyermekem – mit tegyek?
Mit tegyek, ha lázas a gyerek? Mikor kell orvoshoz fordulni és mikor irány a kórház? Mit jelenthet a láz, és mikre kell figyelni? Dr.Bíró Bernadett és Dr.Imre Alexandra gyermekorvosok segítenek.
Tornóczky Anita: “Zokogva mentem az első ultrahangra”
Anita és párja, Miklós hosszú évek óta küzdöttek a kisbabáért. Álmuk most végre beteljesül! A rengeteg kivizsgálásról, külföldi lombikról, genetikai vizsgálatokról meséltek nekünk.
Innováció a rákszűrésben: Trucheck vérteszt a rák korai, tünetmentes szűrésére
Az innovatív Trucheck rákszűrőteszt olyan, különleges vérvizsgálat, amellyel a testünkben megjelent szolid tumorok szűrhetők. Azok számára ajánlott, akiknél valamilyen oknál fogva emelkedett rákkockázatról beszélünk, azonban erre utaló vizsgálati eredménye nincsen és tünetmentesek.
Szoptatási tanácsadás
A kezdetekben sok nehézségbe ütközhet a szoptatás kapcsán az édesanya és sokszor nem megfelelő, nem tudományos bizonyítékokon alapuló segítséget kap, ami miatt elbizonytalanodhat. Centrumunk laktációs szaktanácsadója, Katona Szabó Viktória szülésznő számos év tanácsadói tapasztalata és saját, három gyermekével szerzett élményei alapján szeretettel vár minden kismamát professzionális tanácsadásaira.
Tartsanak velünk! Ingyenes workshop orvosainkkal a Géndinóban 05.04., 10.30h
Kicsikkel a nyáron, egészségesen – hogyan utazzunk, mikre vigyázzunk?
Szűrőcsomagjaink gyerekeknek
Fontos számunkra, hogy kis pácienseink és szüleik rendszeresen számíthassanak ránk. A Géndinó gyermekvizsgálati csomagok rendszeres látogatóinknak szólnak, hogy biztosítsuk számukra kiváló szolgáltatásaink kedvezményes elérhetőségét a komplex egészségmenedzsment érdekében.
Babies and Children Blood testing
Child blood testing can be a pain for both babies and parents if it is not done in the right way, in the right environment and with the right skills. At Géndino, we do our utmost to ensure that our patients have the best possible experience.
DIGIMED
DIGIMED - A digitális tudás növeléséért az egészségügyben, a személyre szabott ellátás javítása és az orvoslás jövőjének elősegítése érdekében - Megvalósítás alatt, az Európai Unió támogatásával
SMA (spinális izomatrófia) betegségszűrés újszülöttek számára
A spinális izomatrófia (SMA) autoszomális recesszív módon a szülőktől öröklődő, rendkívül súlyos, de már terápiás lehetőséggel rendelkező betegség. Kimutatása esetén minél korábbi életkorban történik meg a gyógyszeres vagy génterápiás kezelés, annál hatékonyabban lassítható a mozgató idegsejtek pusztulása és akár normális mozgásfejlődés érhető el.
Nyerjen a Géndinóval cuki Growsie ajándékokat!
Géndinó nyereményjáték
Újdonság az endometriózis korai és megbízható diagnosztikájában
Immár hazánkba is elérhető a Ziwig Endotest®, az első olyan, nem invazív labor diagnosztikai eszköz, mely közel teljes megbízhatósággal képes kimutatni a nőknél az endometriózis jelenlétét.
Megérkezett a legjobb iGen NIPT – A Trisomy Super
Újdonság Centrumunkban a Trisomy Super vizsgálat, mely legszélesebb körű, több mint 100 magzati kromoszóma-rendellenesség szűrőtesztünket a leendő szülők genetikai hordozóságszűrésével egészíti ki, a leggyakoribb örökletes betegségekre nézve. Most rendkívül kedvező, bevezető áron.
Gyermek – és csecsemővérvétel
A gyermekvérvétel egyaránt kín lehet a kicsiknek és a szülőknek, ha nem megfelelő módon, környezetben és hozzáértéssel történik. A Géndinóban mindent megteszünk, hogy a lehető legjobb élményt szerezzék a hozzánk érkezők.
iGen Carrier genetikai hordozóságszűrés – immár 787 gén szűrésével
Mikor egy pár családalapítás előtt áll, mindent meg szeretne tenni, hogy egészséges babája születhessen. Ma már a leendő szülők genetikai tesztelésével megtudható annak a kockázata, hogy a gyermek örökölhet-e bizonyos génbetegségeket - még akkor is, ha a szülők egyébként egészségesek. Mostantól akár 787 gén szűrésével!
Várandósgondozási kivizsgálási csomagok
Az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum a várandósság alatti vizsgálatok specialistája. A legkiválóbb szakorvosokkal, saját laboratóriummal és hazánk egyik legmodernebb eszközparkjával várjuk a hozzánk érkezőket. Terhesgondozás szolgáltatásunk keretében hétről hétre nyomon követjük kisbabája fejlődését, így teszünk meg mindent a rendellenességek, veszélyeztetettségek és lehetséges szövődmények kiszűrése érdekében.
Újdonság – NIPT szűrések szülői SMA és cisztás fibrózis hordozóságszűréssel
Újdonság Centrumunkban a prémium NIPT tesztekhez kérhető szülői SMA hordozóságszűrés, mely legszélesebbkörű prenatális szűrőtesztjeinket a leendő szülők genetikai hordozóságszűréssel egészíti ki. Most rendkívül kedvező, bevezető áron.
Solti Ádám és Berni: “A haja szála görbülését is látni akartuk a születendő kisbabánknak”
A pár hosszú éveken át tartó küzdelme a babáért hamarosan véget ér, hisz nemsoká megérkezik várva várt kisfiuk. Az ide vezető útról, a várandósság alatti hónapokról, aggódásokról és terveikről meséltek nekünk.
“Szinte évente gratuláltak nekünk a második babához”
Pál Dénes és felesége, Pál-Klátyik Heni tavaly nyári gyönyörű esküvőjétől zengett a sajtó. De nemcsak azóta várta mindenki a választ: Mikor érkezik már végre kistestvér hozzájuk? A titok immár nem az többé, hiszen a pár bejelentette: ősszel bővül a család. Babatervezésről, vizsgálatokról és jövőbeli terveikről mesélt a méltán kedvelt énekes és felesége.
Szemhéjplasztika
A kor előrehaladtával a szemünket körbevevő bőrfelületek szerkezete átalakul, megváltozik, ami a szem körüli ráncok kialakulásához, a szemhéjak megereszkedéséhez, puffadásához vezethet. Ez genetikai adottságaink, mimikánk és a külső körülmények függvényében más-más mértékben válik láthatóvá, és korunk előrehaladtával egyre erőteljesebb lesz. A szemhéjak korrekciós műtétjével ez az állapot korrigálható és az arc újra fiatalosabb kinézetet kaphat.
Nyerjen velünk egy Growsie ruhácskát Anyák napja alkalmából!
Anyák napi nyereményjáték
Különleges fotókiállítás nyílik április 17-én
Nem vagy egyedül - esélyegyenlőség és kapcsolódás a szoptatásban című kiállítás a VI. kerületi Eötvös 10 Művelődési házban, majd tovább költözik, hogy május 3-ától a 14.kerületiek is megcsodálhassák a Lipták Villában azokat a lenyűgöző fotókat, melyek nyolc különleges anya-baba párosról készültek, számos szakértő közreműködésével.
Endometriózis – beszéljünk róla!
Hazánk egyik legnagyobb nőgyógyászati diagnosztikai központjaként elkötelezettek vagyunk azért, hogy minél több nőnek segíthessünk az egészséges élethez és gyermekvállaláshoz.
Újdonság – Spermaanalízis a WHO legújabb, VI. protokollja szerint
Az Istenhegyi Géndiagnosztika az ország egyik első magánegészségügyi intézménye, ahol bevezetésre került az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legújabb szakmai protokollja a spermavizsgálatok területén.
Dér Heni: A férjem igazi boszorkánynak tart
„Mindenhol szállt a rózsaszín konfetti, és én nem hittem el, hogy tényleg ennyire szerencsések lehetünk. - meséli ragyogó örömmel Dér Heni, a 37 éves sztárénekesnő. Decemberben érkezett a hír, hogy hamarosan bővül a családjuk, de ekkor még csak annyit kívántak: egészséges legyen.
Édes sikerek: Egy éves a szlovák Gyncare IVF központtal közös együttműködés
Egyre több babára vágyó pár szeretne a szomszédos országok, elsősorban Szlovákia és Csehország IVF központjaiban szerencsét próbálni. Hogy mi ennek az oka, mi a külföldi kezelések menete, miért olyan magas a sikerrátájuk és milyen anyagi befektetéssel jár mindez, Dr. Imre Rubent, Centrumunk Meddőségi Diagnosztikai Központunk vezető szakorvosát kérdeztük.
HPV szűrő kampányhét: December 12-16.
Még nincs késő az idei rákszűréshez! Szánjon egy kis időt az egészségére még az ünnepek előtt! Országos HPV szűrőhét December 12-16. között A kampányhéten részt vevő rendelők a hagyományos rákszűrésen felül kimagasló megbízhatóságú HPV teszttel várják önt, pozitív HPV eredmény esetén ajándék megerősítéssel, 14.000Ft értékben.
Mi az a meddőségi lipid terápia?
Bár a lipid infúziók beágyazódást támogató hatásáról még ma is megoszlik a meddőséggel foglalkozó szakorvosok véleménye, egyre szélesebb körben kerülnek alkalmazásra a mesterséges megtermékenyítési eljárások során. Tudjon meg többet erről!
Megérkezett a legújabb NIPT tesztünk!
Ismerje meg a legújabb és legszélesebb körű NIPT tesztünket, a Trisomy teszt COMPLETE-et!
A legmodernebb HPV szűrésekkel a méhnyakrák ellen
A ma elérhető legmodernebb HPV szűrő tesztekkel kimagasló megbízhatósággal szűrhetők ki a méhnyakáros megbetegedések 90%át okozó HPV vírustörzsek. A DNS alapú, PCR technikával végzett szűréssel, és pozitív eredmény esetében az innovatív, CONFIDENCE biomarkeres megerősítéssel nagyobb biztonságban lehet, mint valaha.
Kulcsinformációk a várandósgondozásról
Összefoglaló az Istenhegyi Géndiagnosztika Várandósgondozási szolgáltatása kapcsán felmerült gyakori kérdésekből.
10+1 kérdés a COVID, a terhesség és gyermektervezés kapcsán
A10+1 leggyakoribb kérdés a COVID oltás, a fertőzés és a gyermekvállalás kapcsán!
Intimlézer – mi is ez pontosan?
Az amúgy is számos igénybevételnek kitett női test a szülés vagy a menopauza után több olyan, kellemetlen tünettel szembesülhet, melyek megkeseríthetik mindennapjainkat. Inkontinencia, hüvelyszárazság, hüvelytágulat? Mind olyan szavak, amikről nem szeretnénk hallani. Ezek a problémák nem lehetnek tabuk azonban, és megoldásukra is rendkívül hatékony eszköz áll ma már rendelkezésünkre: az intimlézer.
BioER (ERA) teszt és Microbiom teszt – A lombik sikerének támogatásáért
Az esetek kis százalékában előfordulhat, hogy bár minden feltétel optimálisnak tűnik az IVF eljárás során, az embrió többszöri alkalommal sem tapad meg a méhnyálkahártyán. Az innovatív Endometrium receptivity analysis (ERA/BioER) segíthet annak meghatározásában, hogy a beültetések biztosan a megfelelő ciklusnapon történnek-e, így növelve esetlegesen a jövőbeni sikerességet.
A hiszteroszkópia módszerei: Méhtükrözés kisokos
Általános nőgyógyászati és termékenységi problémák esetén a méh vizsgálata és műtéti kezelése alapvetően fontos. Hogy kinek milyen típusú méhtükrözéses vizsgálatra, és ezt követően milyen lépésekre van szüksége, szülész-nőgyógyász kompetenciája eldönteni. Mutatjuk, mik lehetnek ezek!
Mit adjak a kisbabámra? – A csecsemő öltöztetése tavasszal
Hogyan öltöztessük csecsemőnket ebben az időszakban, mire figyeljünk a tavaszi séták alkalmával? Ezt a kérdést szinte mindenki felteszi szakembernek az első baba érkezésekor. Varga-Szabó Barbara csecsemő-és gyermekápoló szakértőnk válaszol.
Genetikával a kisbabáért – Zsuzsannáék története
A termékenységi zavarok hátterében gyakran genetikai okok állhatnak. Ha a szülőknél kromoszómaprobléma igazolódik be, a gyermekért folytatott küzdelem még nehezebbá válik - de nem lehetetlenné. Zsuzsannáék személyes történetüket mesélik el a perimplantációs genetikai diagnosztika világából.
Készüljünk a tavaszi allergiaszezonra!
Molekuláris allergiavizsgálat, immunterápia, gondos kivizsgálás még időben? Olvassák el Dr. Csáki Csilla szakorvosunkkal készült interjút, hogy többet megtudhassanak!
Újszülöttünk legeleső percei – Mi fog történni?
Mi történik ideális esetben kisbabánk élete első perceiben, az aranyórában? Mi mindennek a szerepe? Miért fontos Apukának, Anyukának és a kisbabának? Szülésfelkészítő partnerünk, Varga-Szabó Barbara csecsemő-és gyermekápoló írása.
Életmentő allergiaszűrés – a molekuláris diagnosztika lehet a kulcs
Súlyos, akár halálos mogyoró allergia? Mit tehetünk, hogyan készülhetünk fel és védekezhetünk ellene, hogy az étel nehogy tragédiát okozzon?
Felfázás? Fontos a gyors kezelés!
A közhiedelemmel ellentétben nem a hideg miatt "fázunk fel", a megbetegedés hátterében fertőzés áll, amit nem szabad félvállról venni. Dr. Nikovits Zsófia, Centrumuk szülész-nőgyógyász - meddőségi specialista szakorvosával készített interjút a Benu Magyarország magazin újságírója.
Batthyány-Strattmann László-díjat kapott Dr. Hajdu Krisztina, Centrumunk osztályvezető szülész-nőgyógyásza
E különleges jelentőségű életműdíjat a Magyar Köztársaság egészségügyi minisztere alapította azok részére, akik szakmai vagy közszolgálati munkájuk során évtizedes kimagasló teljesítményükkel hozzájárultak az egészségügyi és szociális, valamint családvédelmi ellátás fejlesztéséhez.
Life TV: Ünnepek és gyermekvárás – Mikre figyeljünk?
Az ünnepeket alatt a gyermekvárás mindig jobban előtérbe kerül, mint bármikor máskor az év folyamán. Milyen kérdések merülhetnek fel ilyenkor a párokban? Kékesi Anna vezető biológus kolléganőnk erről beszélgetett a Life TV reggeli műsorában.
Cukorbetegség – Ne várjunk az első tünetekig!
Az esetek többségében a cukorbetegségre hosszú ideig szinte semmilyen tünet nem utal, pedig a tartósan magas vércukorszint veszélyes szövődményeket okozhat. Súlyos esetekben akár vaksághoz vagy a végtagok elvesztéséhez is vezethet. Mikor érdemes ellenőriznünk a vércukorszintünket?
Kombinált teszt – Mit jelent, miért és hol érdemes elvégeztetni?
Intézetünk célja, hogy pácienseink a legkiválóbb genetikai szűrővizsgálati szakrendeléseken vehessenek részt, a kombinált teszt pedig mindezek közül az egyik legfontosabb. Mit is jelent ez és miért ilyen nagy a jelentősége? Az alábbiakban röviden összefoglaltuk mindezt.
Partnerség a szlovák Gyncare IVF központtal
2021. októberében az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum partnermegállapodást kötött Szlovákia egyik legkiemelkedőbb asszisztált reprodukciós központjával, a GYNCARE-rel. A GYNCARE modern, nyitrai intézménye magyar nyelven beszélő kapcsolattartókkal, a legmodernebb labortechnikával, személyre szabott kezelésekkel várja a hazai pácienseket.
Babát vár Kovács Sarolta olimpiai bronzérmes öttusázónk és párja, Tar Bálint!
Túl a tokiói olimpiai sikeren és katonai világbajnokságon, Kovács Sarolta és párja úgy döntöttek, ősztől egy ideig a család lesz számukra a legfontosabb. Az olimpia előtti eljegyzést követően januárra romantikus, tengerparti esküvőt terveztek, hogy utána, ahogyan a nagykönyvben meg van írva, belevágjanak a családalapításba is. De az élet – mint oly sokszor – más forgatókönyvet írt, hisz a baba máris úton van! Exkluzív interjúban meséltek nekünk a nagy felfedezésről és a terveikről.
Tabuk nélkül a meddőségről – Life TV
Dr. Imre Ruben, Meddőségi Diagnosztikai Centrumunk vezető szakorvosa, a Life TV reggeli műsorában beszélgetett Ábel Anitával és Bereczki Zoltánnal. A közel tíz perces, részletes beszélgetésből átfogó képet kapunk arról, hogy miért kiemelten fontos meddőség helyett termékenységi zavarokról beszélni, hogy a kivizsgálásokban a pár mindkét tagja részt vegyen, mik a leggyakoribb okok és miért fontos a megfelelő életmód és a lelki támogatás.
Események a Géndinóban – workshopok, ringatók, tanfolyamok
A Géndino gyermekrendelő eseményei, rendezvényei itt találhatók!
Milyen előnyei és hátrányai vannak a korai gyermekáldásnak?
Fiatal édesanyák, akik a húszas éveik elején vállalták gyermeküket. Míg Magyarországon, és a fejlett országokban is jellemző tendencia, hogy a nők egyre később szülnek, ők mégis úgy döntöttek, hogy nem várnak. De vajon mik az előnyei a korai gyermekáldásnak?
Tájékoztatás az inszeminációs kezelések új rendjéről
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a 2021. június 28.-án a 121. számú Magyar Közlönyben megjelent, 2021. évi CI. törvény új szabályozást vezetett be a hazánkban végezhető humán reprodukciós eljárásokkal kapcsolatban. A jelenleg érvényes szabályozás értelmében magánintézményben inszemináció nem kezdeményezhető, csak a 2021. szeptember 30-ig megkezdett kezelések fejezhetők be. A törvény a meddőségi kivizsgálást nem érinti, így továbbra is várjuk Önöket meddőségi konzultációnkon.
A tesztoszteronhiány tünetei és kezelése
A tesztoszteron hiánya többféle tünet megjelenését, társuló betegség kialakulását eredményezheti, ezért a tünetes esetekben, laboratóriumi vizsgálatokkal igazolt hormonhiány mellett, érdemes gyógyszeres kezelést kezdeni a hormonszint növelése érdekében.
Tabuk nélkül a sorozatos vetélésekről: nem szabad önmagunkat hibáztatni!
Dr. Imre Ruben szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista és Sevcsik M. Anna a Babagenetika alapítója voltak az Ébredj velünk vendégei, akik a sorozatos vetélésekről beszéltek. A várandósságok 20%-a sajnos vetéléssel végződnek a 12. hétig, ez egy olyan párnál is előfordulhat, ahol mind a két fél teljesen egészséges. Nagyon fontos, hogy ilyenkor ne okoljunk magunkat! Ha kétszer nagyon hasonló módon történik a vetélés, érdemes szakemberekhez fordulni segítségért. Sevcsik M. Anna kiemelte, fontos, hogy merjünk erről beszélni, neki öt gyermeke született, hármat pedig elveszített.
10+1 alapkérdés a meddőségről
Bár ma már hétből egy párt érint a nehezített teherbeesés problémája, a téma sajnos mégsem kap megfelelő hangsúlyt. A gyermekre vágyók a legtöbbször szorongva és egyedül hagyva böngészik az interneten elérhető anyagok áradatát, hogy megpróbálják kitalálni, merre induljanak segítségért. Összeszedtük az alapokat, hogy megkönnyítsük!
Tények és tévhitek a férfimeddőséggel kapcsolatban
Magyarországon jelenleg körülbelül minden ötödik, gyermeket tervező párt érinti a meddőség, és ez a szám egyre növekszik. Jó hír viszont, hogy a statisztikák szerint e párok mindössze öt százalékánál nem sikerül a kezelések hatására a fogantatás. A nőket érintő meddőségről sokkal több szó esik, pedig a férfiak termékenységi problémái is épp olyan gyakoriak.
Terminustúllépés: mitől függ, hogy mikor jön a baba?
Mikor érkezik a baba? Erre a kérdésre sajnos nem lehet pontos választ adni, hiszen a szülés egy összetett, hormonvezérelte folyamat. Mi lehet az oka, ha a baba nem akar a kiírt időpontra megszületni? A terminustúllépésről kérdeztük a szakértőt.
Családi hajlam – mikor és miért kell genetikai vizsgálatot végeztetni?
Milyen esetekben indokolt a genetikai tanácsadás? Szükséges-e már a babatervezés I időszakában elvégeztetni? Melyek a leginkább jellemző tévhitek ezzel a témával kapcsolatban? Minderről két szakértőt kérdeztünk, és egy személyes történetet is közreadunk.
Csodák pedig vannak?
A fiatal – 26 éves – Anna és párja 2021. júniusára várják első babájukat. Nagy-nagy örömmel fogadták a gólyahírt, a várandósság problémamentesnek indult…
Poszt-COVID férfimeddőség? Tények a koronavírus fertőzés nemzőképességre gyakorolt hatásáról
Az ijesztő mérteket öltött, a WHO által Covid-19-nek (coronavirus disease 2019) nevezett SARS-CoV-2 (severe acut respiratory syndrome coronavirus 2) pandémia harmadik hulláma után vagyunk. A statisztikai adatok azt mutatják, hogy több férfi betegszik meg a fertőzésben, és magasabb a halálozási arány is a férfiak között. Összefoglalónkban a COVID-19 fertőzés és a védőoltások nemzőképességre gyakorolt hatásáról szerzett eddigi információkat foglaljuk össze, a 2021 május közepén végzett összesítésünk alapján.
Tabuk nélkül a sorozatos vetélésről
A klinikailag igazolt várandósságok húsz százaléka végződik vetéléssel, a legtöbb esetben az első tizenkét hétben. Ez az a statisztikai adat, amibe egyetlen babára vágyó nő sem akar tartozni, mégis sokan vagyunk érintettek. És mivel a témát még mindig tabuként kezeljük, a legtöbb vetélésen átesett nőben az önvád a legerősebb, és az az érzés, hogy elrontott valamit.
Miért vált népbetegséggé az allergia?
Egyes szakértők szerint a koronavírust is könnyebben elkaphatják az allergiások, mások viszont arra a következtetésre jutottak, hogy védettebbé válnak a koronavírussal szemben. Az biztos, hogy a jó minőségű maszk nem csak a járványtól véd, de a pollentől is. Centrumunk allergológusa, Dr Csáki Csilla az RTL Klub Fókusz című műsorában nyilatkozik.
Milyen hatással van a járvány a menstruációs ciklusra?
Ne lepődj meg, ha azt tapasztalod, hogy mostanság már a ciklusod sem a régi; a koronavírus járvány okozta állandósult stresszhelyzet az arra érzékenyebbeknél akár a menstruációt is teljesen a feje tetejére állíthatja. Közelebbi okairól nőgyógyász szakértőt kérdeztünk.
A vetélés okai
Meddőségi Diagnosztikai Centrumunk vezető szakorvosa, Dr Imre Ruben Jakupcsek Gabriella vendége volt a Jakupcsek Plusz TalkShow-ban. A téma a vetélés lehetséges okai, ezek diagnosztikája és kezelése volt.
Hova fordulhatnak azok a kismamák, akik elkapták a koronavírust?
Az elmúlt egy hétben nagyon felgyorsultak a történesek azon a téren, hogy megóvják a várandós kismamákat a koronavírustól. Hogy mi volt és mire számíthatunk, arról Centrumunk szülész-nőgyógyász szakorvosa, Dr. Imre Ruben és Sevcsik M. Anna, a Babagenetika Egyesület elnöke beszélt az RTL Klub Reggeli című műsorában.
Magyarországon kétszázezer nőt érint az endometriózis
Az endometriózis gyakran fájdalmas betegség, melynek oka, hogy a méhüreg belsejét borító szövet, az endometrium a méhüregen kívül helyezkedik el (endometriális szövet). Endometriózis esetén a rendellenes helyre került méhnyálkahártya szövet továbbra is úgy viselkedik, mint normális esetben – megvastagodik, leválik, és vérzés kíséretében a mentruációs ciklusok során távozik. Világszerte minden tizedik termékeny korú nő érintett, Magyarországon ez 200 000 nőt jelent. Centrumunk szakorvosa, Dr. Imre Ruben nyilatkozott a betegség kapcsán az RTL Klub Fókusz című műsorában.
Miért nevezzük Down-tesztnek és genetikai szűrésnek a 12. heti ultrahangot?
Sevcsik M. Anna a Babagenetika Egyesület alapítója és motorja, Kékesi Anna biológus és dr. Varga Norbert csecsemő- és gyermekgyógyász, klinikai genetikus szakorvos mesélnek a terhesség alatti vizsgálatok szakmai és emberi háttéréről, és a beszélgetésünkből kiderül az is, miért érezzük leendő szülőként gyakran talajvesztettnek magunkat az egészségügyi rendszerben. A wmn.hu riportja.
Covid-19: a kezelt asztma és allergia nem jelent fokozott kockázatot
Egy német kutatás szerint növelheti a koronavírus-fertőzés kockázatát a levegő magas pollentartalma. Ennek okáról, és a lehetséges óvintézkedésekről beszélt Centrumunk allergológusa, Dr Csáki Csilla a LifeTV Ébredj velünk című műsorában.
Az autizmus genetikai vizsgálati lehetőségei
Az autizus spektrum zavar (ASD) jelenlegi tudásunk szerint 10-30%-ban genetikai okokra vezethető vissza. Az RTL Klub Reggeli című műsorának vendége volt az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum klinikai genetikusa, Dr Varga Norbert, ahol az autizmusról és annak genetikai vizsgálati lehetőségeiről beszélgettek.
Mit kell tudni az autizmusról?
Korábban az autizmust önálló betegségként kezelték, napjainkban azonban egyre jobban értjük, hogy ez egy szerteágazó agyfejlődési eltérés következtében kialakult eltérő viselkedésforma. Az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum szakemberei szerint ezért is helyesebb a betegségre az „autizmus spektrum zavar” (ASD) kifejezést használni. Itt a spektrumon van a hangsúly, amely arra utal, hogy a betegség megjelenése az egészen súlyos formáktól az alig észlelhető megjelenésig (furcsa viselkedés) terjed.
Kitől kaphat segítséget anya és magzata genetikai betegség esetén?
Örökletes és genetikai variánsként megjelenő fejlődési rendellenességekről, a magzatok kezelését végző orvosok hiányáról, és a tudatos gyerekvállalás fontosságáról beszélgetett Kerekes Anna dr. Varga Norbert klinikai genetikus, csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvosunkkal. A wmn.hu cikke.
Az autizmus spektrum zavar (ASD) genetikai vizsgálata
Korábban az autizmust egy önálló betegségként kezelték, napjainkban azonban egyre jobban értjük, hogy ez egy szerteágazó agyfejlődési eltérés következtében kialakult eltérő viselkedésforma. Ezért is helyesebb a betegségre az „autizmus spektrum zavar” (ASD) kifejezést használni. Itt a spektrumon van a hangsúly, amely arra utal, hogy a betegség megjelenése az egészen súlyos formáktól, az alig észlelhető megjelenésig (furcsa viselkedés) terjed.
Molekuláris allergiavizsgálat
A hagyományosan alkalmazott allergiatesztek mellett ma már lehetőség van molekuláris elemzésen alapuló allergiavizsgálatok elvégzésére is, amelyekkel nem csak az allergén fehérjék összességére adott reakció, hanem az egy-egy konkrét fehérjére adott allergiás válaszreakciók is azonosíthatók.
Esztétikai beavatkozások kismamaként?
Mikortól lehet szépészeti beavatkozásokon részt venni kisbaba születése előtt, után? Miért fontos anyajegyeink fokozott megfigyelése a várandósság alatt? Többek közt ezekről a kérdésekről kérdezte Pál Bianka és Herceg Dávid médiaszereplő páros klinikánk bőrgyógyász - kozmetológus szakorvosát, Dr. Szabó Gábort egy esztétikai bőrgyógyászati konzultáció keretében.
Öröklődő emlő- és petefészekrák rákhajlam komplex kivizsgálás csomag (BRCA szűréssel)
Az örökletes emlő- és petefészekrák kivizsgálás csomag keretén belül szakértői teamünk tapasztalt biológusai és szakorvosai a jelenleg elérhető legátfogóbb ellátásban részesítik Önt. A fokozott emlő- és petefészekrák kockázatot jelentő 25 gén teljes vizsgálata megtörténik, így több mint 99% eséllyel megtalálunk bármely betegségokozó mutációt a génekben.
Korai petefészek-kimerülés
Korai petefészek-kimerülésről vagy primer petefészek-elégtelenségről akkor beszélünk, amikor a petefészkek normális petesejt készlete egy folyamat során 40 éves kor előtt elfogy. A petefészkekben ilyenkor már egyáltalán nem, vagy csak igen ritkán történik peteérés. Ez az állapot gyakran terméketlenséghez vezethet. A kimerülés folyamata nem visszafordítható, szerencsés esetben is legfeljebb csupán lassítható. Időben felismert esetekben, a még megmaradt petesejtekből, megfelelő kezelés mellett terhesség még sikeresen létrejöhet.
Szülés COVID idején
Az RTL Klub Fókusz című műsorában ismert kismamákat kérdeztek meg arról, hogyan élik meg a terhességet karantén és vírusveszély idején. A műsorban Centrumunk nőgyógyásza, Dr Halász Domonkos is nyilatkozik, és a babamozi felvételek is nálunk készültek, Böjtös-Jugovits Mónika szonográfus rendelésén.
Küzdjünk együtt a méhnyakrák ellen!
Európa-szerte számos orvos, szakértő és ráktúlélő szólal fel folyamatosan a méhnyakrák megelőzés fontosságáról. De miért a nagy „felhajtás” pont e betegség körül? Miért menjünk el évente méhnyakrák-szűrő vizsgálatra, mikor annyi más betegség ellen kell védekeznünk? Ezen kérdésekre igyekszünk most választ adni.
A méhnyakrák megelőzése és szűrése
Centrumunk szülész-nőgyógyász, daganatsebész orvosa az RTL Klub Reggeli műsorában a méhnyakrák hete alkalmából a betegség kiváltó okairól és megelőzésének lehetőségeiről beszél.
Mit jelent a hordozóság szűrés?
Ha a pár családalapítás előtt áll vagy esetleg már korai várandós, mindent el szeretne követni, hogy egészséges gyermeke születhessen. Bár a legtöbb kisbaba egészséges lesz, mégis van egy kismértékű kockázat genetikai betegségre. A hordozósági szűréssel megtudhatjuk, mekkora kockázattal örökítjük tovább az adott genetikai betegséget jövendő gyermekünkre.
Többszöri vetélést követően célszerű genetikai tesztet végeztetni
Nem is olyan ritkán fordul elő, hogy bár a szülőknek nincs semmilyen betegségük, gyermekük mégis valamilyen genetikai rendellenességgel jön világra, vagy még a terhesség alatt veszti életét. Mitől lesz beteg egy egészséges szülőpár magzata? Riport Dr Varga Norbert klinikai genetikussal a Dívány magazinban.
Megújult a honlapunk
Az on-line világban rövid idő alatt mennek végbe jelentős változások, így van ez a honlapok esetében is. Az elmúlt 5-6 évben centrumunk szolgáltatásai is jelentősen bővültek, emellett a honlaplátogatók túlnyomó része ma már mobil eszközről, elsősorban mobiltelefonról böngészi oldalainkat. Mindez indokolttá tette, hogy honlapunkat az alapoktól újratervezzük, ergonomikusabbá és – amennyire csak lehetséges – mobilos böngészésre optimalizáljuk.
A meddőség nemcsak a nők problémája, de mi lehet a férfiak terméketlenségének oka?
Nemcsak a nőket, hanem a férfiakat is érinti a meddőség, ami egyre több pár életében okoz nehézségeket. Hogy pontosan milyen okok állhatnak emögött, arról beszélget Centrumunk biológusa, Kékesi Anna az RTL Klub műsorában.
Kismamák biztonságos ellátása az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban
Milyen az ellátás a COVID-19 idején Centrumunkban , hogy teszünk meg mindent a Pácienseink biztonságáért és hogy jól érezzék magukat nálunk erről szól a Kölyökkalauz Magazin riportja.
Molekuláris diagnosztikai vizsgálatok az Istenhegyi Géndiagnosztikán
Az onkológiai diagnosztika az elmúlt években rendkívüli fejlődésen ment át, elsősorban a genetikai eredményeknek köszönhetőn, ebben tud segíteni a betegeknek az Istenhegyi Géndiagnosztika. A Lifestyle magazin interjúja, Dr Bock Istvánnal, centrumunk biológusával.
Az etikus működést garantáló védjegyet kapott centrumunk
Felvételt nyert az Istenhegyi Géndiagnosztika Labor Kft. a PRIMUS Magán Egészségügyi Szolgáltatók Egyesülete tagjai közé, amely azért jött létre, hogy elősegítse egy etikusan működő, a betegbiztonsági követelményeknek maradéktalanul megfelelő magán egészségügyi ágazat létrejöttét.
Az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum is csatlakozott a Primus Egyesülethez
Az Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrum (IGC) is csatlakozik a hazai privát egészségügyi szolgáltatók érdekvédelmi szervezetéhez, a Primus Egyesülethez – jelentették ma be az intézmény és az egyesület vezetői. A működése során 240 000 pácienst ellátó, a magzati rendellenességek szűrésére, a meddőségi vizsgálatokra és az onkológiai molekuláris diagnosztikára specializálódott intézmény magas megbízhatóságú kombiná