Várandósság
„Tudtuk, hogy végül minden rendben lesz.” Lenzsér-Csöllei Anna és Lenzsér Bence babavárása
Egy terhesség mindig különleges, de néha olyan kihívásokkal kell szembenézni, amelyek nem jutnának eszünkbe, mikor a várandósságra gondolunk. Annát és Bencén sokan ismerik a social média és a sport világából, de azt kevesen tudják, min mentek át, hogy hamarosan kezükbe foghassák születendő kisfiukat.
Tornóczky Anita: “Zokogva mentem az első ultrahangra”
Anita és párja, Miklós hosszú évek óta küzdöttek a kisbabáért. Álmuk most végre beteljesül! A rengeteg kivizsgálásról, külföldi lombikról, genetikai vizsgálatokról meséltek nekünk.
Nyerjen a Géndinóval cuki Growsie ajándékokat!
Géndinó nyereményjáték
Solti Ádám és Berni: “A haja szála görbülését is látni akartuk a születendő kisbabánknak”
A pár hosszú éveken át tartó küzdelme a babáért hamarosan véget ér, hisz nemsoká megérkezik várva várt kisfiuk. Az ide vezető útról, a várandósság alatti hónapokról, aggódásokról és terveikről meséltek nekünk.
“Szinte évente gratuláltak nekünk a második babához”
Pál Dénes és felesége, Pál-Klátyik Heni tavaly nyári gyönyörű esküvőjétől zengett a sajtó. De nemcsak azóta várta mindenki a választ: Mikor érkezik már végre kistestvér hozzájuk? A titok immár nem az többé, hiszen a pár bejelentette: ősszel bővül a család. Babatervezésről, vizsgálatokról és jövőbeli terveikről mesélt a méltán kedvelt énekes és felesége.
Nyerjen velünk egy Growsie ruhácskát Anyák napja alkalmából!
Anyák napi nyereményjáték
Különleges fotókiállítás nyílik április 17-én
Nem vagy egyedül - esélyegyenlőség és kapcsolódás a szoptatásban című kiállítás a VI. kerületi Eötvös 10 Művelődési házban, majd tovább költözik, hogy május 3-ától a 14.kerületiek is megcsodálhassák a Lipták Villában azokat a lenyűgöző fotókat, melyek nyolc különleges anya-baba párosról készültek, számos szakértő közreműködésével.
Dér Heni: A férjem igazi boszorkánynak tart
„Mindenhol szállt a rózsaszín konfetti, és én nem hittem el, hogy tényleg ennyire szerencsések lehetünk. - meséli ragyogó örömmel Dér Heni, a 37 éves sztárénekesnő. Decemberben érkezett a hír, hogy hamarosan bővül a családjuk, de ekkor még csak annyit kívántak: egészséges legyen.
Édes sikerek: Egy éves a szlovák Gyncare IVF központtal közös együttműködés
Egyre több babára vágyó pár szeretne a szomszédos országok, elsősorban Szlovákia és Csehország IVF központjaiban szerencsét próbálni. Hogy mi ennek az oka, mi a külföldi kezelések menete, miért olyan magas a sikerrátájuk és milyen anyagi befektetéssel jár mindez, Dr. Imre Rubent, Centrumunk Meddőségi Diagnosztikai Központunk vezető szakorvosát kérdeztük.
Megérkezett a legújabb NIPT tesztünk!
Ismerje meg a legújabb és legszélesebb körű NIPT tesztünket, a Trisomy teszt COMPLETE-et!
Kulcsinformációk a várandósgondozásról
Összefoglaló az Istenhegyi Géndiagnosztika Várandósgondozási szolgáltatása kapcsán felmerült gyakori kérdésekből.
Genetikával a kisbabáért – Zsuzsannáék története
A termékenységi zavarok hátterében gyakran genetikai okok állhatnak. Ha a szülőknél kromoszómaprobléma igazolódik be, a gyermekért folytatott küzdelem még nehezebbá válik - de nem lehetetlenné. Zsuzsannáék személyes történetüket mesélik el a perimplantációs genetikai diagnosztika világából.
Kombinált teszt – Mit jelent, miért és hol érdemes elvégeztetni?
Intézetünk célja, hogy pácienseink a legkiválóbb genetikai szűrővizsgálati szakrendeléseken vehessenek részt, a kombinált teszt pedig mindezek közül az egyik legfontosabb. Mit is jelent ez és miért ilyen nagy a jelentősége? Az alábbiakban röviden összefoglaltuk mindezt.
Partnerség a szlovák Gyncare IVF központtal
2021. októberében az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum partnermegállapodást kötött Szlovákia egyik legkiemelkedőbb asszisztált reprodukciós központjával, a GYNCARE-rel. A GYNCARE modern, nyitrai intézménye magyar nyelven beszélő kapcsolattartókkal, a legmodernebb labortechnikával, személyre szabott kezelésekkel várja a hazai pácienseket.
Babát vár Kovács Sarolta olimpiai bronzérmes öttusázónk és párja, Tar Bálint!
Túl a tokiói olimpiai sikeren és katonai világbajnokságon, Kovács Sarolta és párja úgy döntöttek, ősztől egy ideig a család lesz számukra a legfontosabb. Az olimpia előtti eljegyzést követően januárra romantikus, tengerparti esküvőt terveztek, hogy utána, ahogyan a nagykönyvben meg van írva, belevágjanak a családalapításba is. De az élet – mint oly sokszor – más forgatókönyvet írt, hisz a baba máris úton van! Exkluzív interjúban meséltek nekünk a nagy felfedezésről és a terveikről.
Milyen előnyei és hátrányai vannak a korai gyermekáldásnak?
Fiatal édesanyák, akik a húszas éveik elején vállalták gyermeküket. Míg Magyarországon, és a fejlett országokban is jellemző tendencia, hogy a nők egyre később szülnek, ők mégis úgy döntöttek, hogy nem várnak. De vajon mik az előnyei a korai gyermekáldásnak?
Terminustúllépés: mitől függ, hogy mikor jön a baba?
Mikor érkezik a baba? Erre a kérdésre sajnos nem lehet pontos választ adni, hiszen a szülés egy összetett, hormonvezérelte folyamat. Mi lehet az oka, ha a baba nem akar a kiírt időpontra megszületni? A terminustúllépésről kérdeztük a szakértőt.
Csodák pedig vannak?
A fiatal – 26 éves – Anna és párja 2021. júniusára várják első babájukat. Nagy-nagy örömmel fogadták a gólyahírt, a várandósság problémamentesnek indult…
Hova fordulhatnak azok a kismamák, akik elkapták a koronavírust?
Az elmúlt egy hétben nagyon felgyorsultak a történesek azon a téren, hogy megóvják a várandós kismamákat a koronavírustól. Hogy mi volt és mire számíthatunk, arról Centrumunk szülész-nőgyógyász szakorvosa, Dr. Imre Ruben és Sevcsik M. Anna, a Babagenetika Egyesület elnöke beszélt az RTL Klub Reggeli című műsorában.
Miért nevezzük Down-tesztnek és genetikai szűrésnek a 12. heti ultrahangot?
Sevcsik M. Anna a Babagenetika Egyesület alapítója és motorja, Kékesi Anna biológus és dr. Varga Norbert csecsemő- és gyermekgyógyász, klinikai genetikus szakorvos mesélnek a terhesség alatti vizsgálatok szakmai és emberi háttéréről, és a beszélgetésünkből kiderül az is, miért érezzük leendő szülőként gyakran talajvesztettnek magunkat az egészségügyi rendszerben. A wmn.hu riportja.
Kitől kaphat segítséget anya és magzata genetikai betegség esetén?
Örökletes és genetikai variánsként megjelenő fejlődési rendellenességekről, a magzatok kezelését végző orvosok hiányáról, és a tudatos gyerekvállalás fontosságáról beszélgetett Kerekes Anna dr. Varga Norbert klinikai genetikus, csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvosunkkal. A wmn.hu cikke.
GeneSafe – non-invazív prenatális teszt monogénes betegségek szűrésére
A GeneSafe az első nem invazív magzati vizsgálat a monogénes eredetű súlyos genetikai rendellenességek szűrésére. A jelenlegi (kromoszomális) nem invazív magzati vizsgálatok aneupolidiákra és mikrodeléciókra szűrnek. A GeneSafe ennél tovább megy, és monogénes betegségek patogén vagy valószínűleg patogén mutációit vizsgálja. A GeneSafe tökéletes kiegészítő vizsgálata a hagyományos kromoszómális magzati rendellenesség szűrésnek és a lehető legátfogóbb képet nyújtja a magzatról.
Genetikai rendellenességek
A terhesség során számos lehetőség van a gyakori rendellenességek kimutatására. A nem invazív eljárások (szűrőmódszerek) fejlődésével egyre több olyan ultrahangos, illetve anyai vérszérum markert azonosítottak, melyek segítik a magzati rendellenességek jelenlétének felismerését, illetve megnyugtathatják a kismamákat. A magzati rendellenesség-szűrés feladata a számbeli kromoszóma-rendellenességek, az öröklött rendellenességek, fertőzések, illetve terratogén (magzatkárosító) anyagok által okozott fejlődési rendellenességek kimutatása.
Ultrahangos vizsgálataink várandósoknak
Centrumunk a magzati diagnosztika meghatározó intézménye hazánkban. Minden magzati ultrahangvizsgálatot végző szakorvosunk FMF licensszel rendelkezik és óriási tapasztalata van a magzatok vizsgálatában.