Médiamegjelenés
Készüljünk a tavaszi allergiaszezonra!
Molekuláris allergiavizsgálat, immunterápia, gondos kivizsgálás még időben? Olvassák el Dr. Csáki Csilla szakorvosunkkal készült interjút, hogy többet megtudhassanak!
Életmentő allergiaszűrés – a molekuláris diagnosztika lehet a kulcs
Súlyos, akár halálos mogyoró allergia? Mit tehetünk, hogyan készülhetünk fel és védekezhetünk ellene, hogy az étel nehogy tragédiát okozzon?
Felfázás? Fontos a gyors kezelés!
A közhiedelemmel ellentétben nem a hideg miatt "fázunk fel", a megbetegedés hátterében fertőzés áll, amit nem szabad félvállról venni. Dr. Nikovits Zsófia, Centrumuk szülész-nőgyógyász - meddőségi specialista szakorvosával készített interjút a Benu Magyarország magazin újságírója.
Life TV: Ünnepek és gyermekvárás – Mikre figyeljünk?
Az ünnepeket alatt a gyermekvárás mindig jobban előtérbe kerül, mint bármikor máskor az év folyamán. Milyen kérdések merülhetnek fel ilyenkor a párokban? Kékesi Anna vezető biológus kolléganőnk erről beszélgetett a Life TV reggeli műsorában.
Cukorbetegség – Ne várjunk az első tünetekig!
Az esetek többségében a cukorbetegségre hosszú ideig szinte semmilyen tünet nem utal, pedig a tartósan magas vércukorszint veszélyes szövődményeket okozhat. Súlyos esetekben akár vaksághoz vagy a végtagok elvesztéséhez is vezethet. Mikor érdemes ellenőriznünk a vércukorszintünket?
Tabuk nélkül a meddőségről – Life TV
Dr. Imre Ruben, Meddőségi Diagnosztikai Centrumunk vezető szakorvosa, a Life TV reggeli műsorában beszélgetett Ábel Anitával és Bereczki Zoltánnal. A közel tíz perces, részletes beszélgetésből átfogó képet kapunk arról, hogy miért kiemelten fontos meddőség helyett termékenységi zavarokról beszélni, hogy a kivizsgálásokban a pár mindkét tagja részt vegyen, mik a leggyakoribb okok és miért fontos a megfelelő életmód és a lelki támogatás.
Milyen előnyei és hátrányai vannak a korai gyermekáldásnak?
Fiatal édesanyák, akik a húszas éveik elején vállalták gyermeküket. Míg Magyarországon, és a fejlett országokban is jellemző tendencia, hogy a nők egyre később szülnek, ők mégis úgy döntöttek, hogy nem várnak. De vajon mik az előnyei a korai gyermekáldásnak?
Tabuk nélkül a sorozatos vetélésről
A klinikailag igazolt várandósságok húsz százaléka végződik vetéléssel, a legtöbb esetben az első tizenkét hétben. Ez az a statisztikai adat, amibe egyetlen babára vágyó nő sem akar tartozni, mégis sokan vagyunk érintettek. És mivel a témát még mindig tabuként kezeljük, a legtöbb vetélésen átesett nőben az önvád a legerősebb, és az az érzés, hogy elrontott valamit.
Miért vált népbetegséggé az allergia?
Egyes szakértők szerint a koronavírust is könnyebben elkaphatják az allergiások, mások viszont arra a következtetésre jutottak, hogy védettebbé válnak a koronavírussal szemben. Az biztos, hogy a jó minőségű maszk nem csak a járványtól véd, de a pollentől is. Centrumunk allergológusa, Dr Csáki Csilla az RTL Klub Fókusz című műsorában nyilatkozik.
Milyen hatással van a járvány a menstruációs ciklusra?
Ne lepődj meg, ha azt tapasztalod, hogy mostanság már a ciklusod sem a régi; a koronavírus járvány okozta állandósult stresszhelyzet az arra érzékenyebbeknél akár a menstruációt is teljesen a feje tetejére állíthatja. Közelebbi okairól nőgyógyász szakértőt kérdeztünk.
A vetélés okai
Meddőségi Diagnosztikai Centrumunk vezető szakorvosa, Dr Imre Ruben Jakupcsek Gabriella vendége volt a Jakupcsek Plusz TalkShow-ban. A téma a vetélés lehetséges okai, ezek diagnosztikája és kezelése volt.
Hova fordulhatnak azok a kismamák, akik elkapták a koronavírust?
Az elmúlt egy hétben nagyon felgyorsultak a történesek azon a téren, hogy megóvják a várandós kismamákat a koronavírustól. Hogy mi volt és mire számíthatunk, arról Centrumunk szülész-nőgyógyász szakorvosa, Dr. Imre Ruben és Sevcsik M. Anna, a Babagenetika Egyesület elnöke beszélt az RTL Klub Reggeli című műsorában.
Miért nevezzük Down-tesztnek és genetikai szűrésnek a 12. heti ultrahangot?
Sevcsik M. Anna a Babagenetika Egyesület alapítója és motorja, Kékesi Anna biológus és dr. Varga Norbert csecsemő- és gyermekgyógyász, klinikai genetikus szakorvos mesélnek a terhesség alatti vizsgálatok szakmai és emberi háttéréről, és a beszélgetésünkből kiderül az is, miért érezzük leendő szülőként gyakran talajvesztettnek magunkat az egészségügyi rendszerben. A wmn.hu riportja.
Covid-19: a kezelt asztma és allergia nem jelent fokozott kockázatot
Egy német kutatás szerint növelheti a koronavírus-fertőzés kockázatát a levegő magas pollentartalma. Ennek okáról, és a lehetséges óvintézkedésekről beszélt Centrumunk allergológusa, Dr Csáki Csilla a LifeTV Ébredj velünk című műsorában.
Az autizmus genetikai vizsgálati lehetőségei
Az autizus spektrum zavar (ASD) jelenlegi tudásunk szerint 10-30%-ban genetikai okokra vezethető vissza. Az RTL Klub Reggeli című műsorának vendége volt az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum klinikai genetikusa, Dr Varga Norbert, ahol az autizmusról és annak genetikai vizsgálati lehetőségeiről beszélgettek.
Kitől kaphat segítséget anya és magzata genetikai betegség esetén?
Örökletes és genetikai variánsként megjelenő fejlődési rendellenességekről, a magzatok kezelését végző orvosok hiányáról, és a tudatos gyerekvállalás fontosságáról beszélgetett Kerekes Anna dr. Varga Norbert klinikai genetikus, csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvosunkkal. A wmn.hu cikke.
Szülés COVID idején
Az RTL Klub Fókusz című műsorában ismert kismamákat kérdeztek meg arról, hogyan élik meg a terhességet karantén és vírusveszély idején. A műsorban Centrumunk nőgyógyásza, Dr Halász Domonkos is nyilatkozik, és a babamozi felvételek is nálunk készültek, Böjtös-Jugovits Mónika szonográfus rendelésén.