Többszöri vetélést követően célszerű genetikai tesztet végeztetni
Nyitvatartási idő
Hétfő: 08:00 – 18:30
Kedd: 08:00 – 18:30
Szerda: 08:00 – 18:30
Csütörtök: 08:00 – 18:30
Péntek: 08:00 – 16:30
Bejelentkezés
Nem is olyan ritkán fordul elő, hogy bár a szülőknek nincs semmilyen betegségük, gyermekük mégis valamilyen genetikai rendellenességgel jön világra, vagy még a terhesség alatt veszti életét. Ennek hátterének megértéséhez egy picit el kell mélyednünk a genetikában és az öröklődésben, de érdemes, mert végre megértjük, miért kell ennyire odafigyelni nemcsak a terhesség, de a babatervezés időszakában is, és mekkora csoda az, hogy egészséges gyerekek születhetnek. Interjú Centrumunk klinikai genetikusával, Dr Varga Norberttel.
Mitől lesz beteg egy egészséges szülőpár magzata?
Ez kétféleképpen jöhet létre. Egyrészt örökölheti a betegséget, annak ellenére, hogy a szülők tünetmentesek, a másik opció, hogy nem örökölte, mégis genetikai betegsége van. Ez a második eset a de novo, azaz friss elváltozás, ez akkor jön létre, ha valakinek a génállományában valamilyen külső behatás következtében olyan változás megy végbe, amitől az összes sejtje ezzel a genetikai eltéréssel fog rendelkezni. Ez csak egyféleképpen lehetséges: akkor, amikor még csak egysejtes állapotban van, amikor a petesejt és a hímivarsejt genetikai állománya egyesül. Ha az embriót teratogén ártalmak érik, azaz olyan történésben van része, ami ártalmas számára – ez lehet vírusfertőzés, röntgensugárzás, fizikai ártalom, dohányzás, masszív alkoholfogyasztás, bármilyen olyan tényező, ami daganatképző hatással is bír –, ennek az egy sejtnek úgy alakul át a genetikai állománya, hogy az összes többi utódsejtben ez a genetikai eltérés megjelenik. Innentől kezdve ezt a frissen kialakult elváltozást ő már tovább tudja örökíteni az utódainak.
Mi a helyzet azzal, ha a szülők nincsenek tisztában a saját betegségükkel? Egyáltalán: lehetséges ez?
A sejtjeink genetikai tartalma két részből tevődik össze, az anyai és az apai genetikai állományból. Recesszív öröklődésű betegségekben mind a két kópiának hibásnak kell lennie ahhoz, hogy a betegség kialakuljon. Elképzelhető az a verzió, hogy az egészséges anyuka és az apuka is csak egy-egy hibás kópiát hordoz, és mindketten ezt adják tovább a saját gyereküknek, így a gyermekben manifesztálódik az a betegség, ami a családban eddig nem volt ismert.
Melyik a leggyakoribb ilyen betegség?
A cisztás fibrózis. A társadalomban nagyon gyakran jelen van ez a mutáció, de csak hordozói státuszban. Minden hetvenedik emberben ott van a hibás gén, és két ilyen hetvenedik ember találkozásával minden 4900. gyermek cisztás fibrózisos lesz, tehát évente húsz ilyen baba születik Magyarországon. Jellemző még, hogy a legtöbb anyagcsere-betegség is így öröklődik. Így hívjuk azokat az eltéréseket, amiknél a szervezetet felépítő molekulák működésében hiba keletkezik, vagy a sejtek közti információátadásban részt vevő szállítómolekulák nem funkcionálnak. Ezek általában súlyos genetikai betegségek.
Többszöri vetélést követően célszerű genetikai tesztet végeztetni részletesen
Mi alapján dől el, hogy milyen genetikai eltérés alakul ki?
A genetikai állományunkban vannak sérülékeny helyek, ezeket hot spotoknak hívják. Ezek azok a területek, ahol a külső behatás kárt tud okozni. Ezért van az, hogy a cisztás fibrózis genetikai eltérése könnyen alakul ki akár friss elváltozásként is, mert az egy olyan sérülékeny genetikai része a genetikai állományunknak, ahol könnyen jön létre mutáció. Ettől van az, hogy bizonyos betegségek annak ellenére, hogy nagyon ritkák, kialakulnak egymástól független földrajzi helyeken.
Most azon gondolkodom, mit lehetne javasolni az anyukáknak, hogyan vigyázzanak magukra, hogy ne alakuljon ki ez a sérülés?
Ezt sajnos nagyon befolyásolni nem lehet. Ugyanakkor amikor azt mondják, hogy ne dohányozzon az anyuka már a baba tervezésekor sem, tehát legalább egy évvel a teherbe esés előtt hagyja abba, azt azért teszik, mert a dohányfüst összetevői rákot okoznak. Azaz fognak egy sejtet a genetikai állományunkban és azt átalakítják, amitől az a sejt elkezd folyamatosan osztódni, így jön létre a rák. Ezt az átalakítást nemcsak a testünk sejtjeiben, de a magzatban is meg tudja csinálni. Ennek a hatása lehet, hogy kialakul egy olyan súlyos genetikai betegség, ami összefügg a dohányzással.
Miért maradnak mégis ritkák ezek a genetikai betegségek?
Azért, mert nagyon sokszor ezek az elváltozások magzati korban leállítják az osztódást, megáll a folyamat. Sokaknak ez fel sem tűnik, mert a megtermékenyített petesejt a betegség miatt be sem tud ágyazódni, kilökődik, és az illető egy szokásos menstruációt él át, vagy pár napos késést figyelhet meg. Így lehet az, hogy egy pár már egy éve próbálkozik, mégsem születik gyerekük. Az anyuka folyamatosan teherbe eshet, de mindig kialakul valami olyan genetikai eltérés, amitől a megtermékenyített petesejt kilökődik, vagy beágyazódik, csak az embrió egy ponton életképtelenné válik és szintén kilökődik.
Ez egyfajta természetes szelekció?
A nagyon súlyos genetikai eltérések nem születnek meg soha, hiszen az embriók nem életképesek. A kevésbé súlyosak – ami a megszületést követően ennek ellenére azért súlyos betegségeket okoz – jó része kiszelektálódik a terhesség alatt. Sok vetélés hátterében genetikai eredet áll. Ez nem biztos, hogy örökletes jellegű eltérés. Az egyszeri vetélés hátterében egy egyszerű de novo mutáció is állhat, ami nem életképes embriót hozott létre, de ha ez többször előfordul, akkor a recesszív öröklési metódus lehet az egyik ok.
Ezek a káros eltérések csak abban az egysejtes állapotban alakulhatnak ki?
Bármikor kialakulhat, de a természetnek van egy olyan szelekciós képessége, hogy azok a sejtek, amelyek mutálódnak, azokat a szervezet általában kilöki magából. Ha ez akkor történik velünk, amikor már megszülettünk, akkor a daganatos elváltozások alakulhatnak ki így. Vannak olyan ritka kórképek, amiket úgy hívnak, hogy mozaikosság. Ennek lényege, hogy a testünkben lévő sejtek különböző genetikai állományúak. Egyiknek ilyen, másiknak olyan genetikai állománya van, mert a mutálódott sejt megmaradt és tovább osztódott. Az elefántkórnak – amikor a betegnek bizonyos testterületeinek szövetei rendellenesen megnagyobbodnak – ez a genetikai alapja. A beteg valahol valamikor még az anyaméhben, pár sejtes állapotban megsérült, az egyik sejt genetikai állománya megváltozott, és az ő utódsejtjei túlburjánoznak, a többi pedig normálisan fejlődik.
Beszéljünk a megelőzésről. Mit tehetünk, hogy ezeket a mutációkat elkerüljük?
A frissen kialakuló de novo mutációkat az általánosan vett egészséges életmóddal, a környezeti tényezők befolyásolásával lehet csökkenteni. Ha valaki gyereket szeretne vállalni, akkor ne tegye ki magát olyan károsító tényezőnek, ami a daganat kialakulásának valószínűségét fokozhatja. Ilyenek a nagyon nagy mennyiségű égetett zsírt tartalmazó ételek, a dohányzás, az intenzív alkoholfogyasztás. Az örökletes verzió esetén genetikai állapotfelmérést lehet végeztetni mindkét szülőnél. A genetikai vizsgálatoknál szokásos kikérdezésnél minden alkalommal fel kell mérnünk, hogy a szülők valamiképpen nem távoli rokonai-e egymásnak, nem ugyanabból a népcsoportból, területről származnak-e, mert ebben az esetben sokkal nagyobb valószínűséggel hordozzák ugyanazt a hibás gént. Ennek hiányában elővesszük a statisztikát, ugyanis minden recesszív génnek megvan a maga előfordulási valószínűsége. Ha a pár tudatosan készül a gyerekvállalásra, akkor a páros genetikai vizsgálat során kiderül a hordozói státusz, és ha van olyan egybeesés, ami súlyos betegséget okoz, akkor arra aktívan oda kell figyelni, és megvannak a lehetőségek, hogy a terhességnél miként lehet ezt befolyásolni.
Milyen lehetőségek állnak a pár rendelkezésére?
Ha felmerül, hogy súlyos genetikai betegséget tudnak továbbörökíteni a gyereknek, akkor először is számolunk: a gyereknek 25 százalék az esélye arra, hogy beteg lesz. Ez egy elég magas kockázati tényező, ezért ilyenkor már mindenképpen javasolt felkészülni a terhességnél arra, hogyan lehet ezzel valamit kezdeni. Mesterséges megtermékenyítés során lehetőség van arra, hogy olyan embriót ültessünk be, aki biztosan nem szenved az adott betegségben, vagy ha egy ilyen sincs, akkor azt, amelyik csak hordozza azt. A másik lehetőség során a magzat genetikai állapotát vizsgáljuk vagy chorionboholy-biopszia (amelynek során a méhlepény felszínéből vesznek ki sejteket) vagy amniocentézis (a magzatvíz mintavétele) során. Ha súlyos betegséget valószínűsítünk, az indikáció lehet a terhesség befejezésére.
Ezeket egyébként társadalombiztosítás terhére meg lehet csináltatni? Akár a mesterséges megtermékenyítést, akár a méhen belüli vizsgálatokat?
Abban az esetben, amikor a szülőknél kimutatták a hordozói státuszt, akkor a magzat vizsgálatát el lehet végezni, de csak azt. A beültetés előtti meghatározást már nem finanszírozza a tb. Ami nagyon nehézkes ma Magyarországon, az a magzati minta előkészítése és vizsgálata. A legtöbb súlyos anyagcsere-betegség génjét hazánkban nem vizsgálják. Ezért a mintát ki kell küldeni külföldre, ami cseppet sem egyszerű. Nincs értelme annak, hogy minden genetikai labor minden gén vizsgálatát képes legyen megcsinálni, hiszen huszonötezer génünk van. Ezért a laborok bizonyos gén- vagy betegségcsoportokkal foglalkoznak, ezek közül van olyan, ami hazánkban is vizsgálható, és vannak, amelyek nem.
Nagyon tudatosan kell erre készülnie egy párnak.
Ha kiderül, hogy a szülők mindketten hordozzák azt a bizonyos betegséget okozó genetikai eltérést, akkor mielőtt belevágnának a konkrét megtermékenyítésbe, egy sor teendőjük van. Szerezniük kell egy genetikust, aki segít a folyamat lebonyolításában, a genetikuson keresztül meg kell találni azt a szülészeti-nőgyógyászati intézményt, ahol a beavatkozást el tudják végezni. Ezután meg kell keresni azt a külföldi labort, ahol az adott betegséget vizsgálják, a labor elmondja, milyen jellegű mintát tud vizsgálni, ezt a szülészeti intézménytől meg kell kérdezni, hogy ilyen formában elő tudják-e készíteni, és a minta kiküldését külön le kell szervezni. Amennyiben az egész folyamatot a tb terhére szeretnénk elvégeztetni, akkor egy speciális engedélyeztetési eljárást kell elindítani, amit a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő abban az esetben, amikor valaki még nem is terhes, félretesz, aki pedig terhes, annak fel kell készülnie arra, hogy az engedélyeztetés átfutása két hónap is lehet. Ekkor pedig már sokszor semmilyen beavatkozást nem tudunk végezni a magzatnál. Az egész folyamat kitalálása, összerakása fél év, előfordul, hogy megszületik a gyerek, mire a mintát egyáltalán kiküldhetnék. Magánúton ez sokkal gyorsabban megy, a magzati minta vizsgálata 15-18 munkanap alatt megérkezik.
Nagyon úgy néz ki, hogy a leendő szülőknek egy sor kérdést előre kéne tisztázniuk. Például azt, mennyi pénzük van a gyerekvállalásra.
A szülők recesszívbetegség-vizsgálatát sem támogatják egészséges vagy csak hordozó szülőknél, abban az esetben sem, ha az anya sorozatosan elvetél. A kromoszómavizsgálatot ugyan elvégzik a társadalombiztosítás terhére, de ez nem elég a hordozói státusz szűréséhez, a recesszív öröklődésmenetű genetikai betegségek felfedezéséhez. Ilyen eseteknél kevés csupán az anyai test vizsgálata, érdemes a genetikai okoknak is utánanézni, mielőtt a lombikprogrammal nagy nehezen megszületne egy nagyon súlyos genetikai betegséggel rendelkező gyerek. Minden szülőnek meg kell fontolnia, hogy mit fognak kezdeni a megkapott vizsgálati eredményekkel. Nagyon fontos a támogatói háttér, a megfelelő orvos, aki a genetikai lelet értelmezésében is segít.
Forrás: Divany.hu
Termékenységi zavarok, meddőség
Meddőségi Centrumunk célja a teljes körű kivizsgálás, melynek alapja a komplex konzultáció és az alapvető vizsgálatok megléte.
SZAKORVOSI KONZULTÁCIÓK | |
Komplex meddőségi konzultáció» Meddőségi Centrum specialista szakorvossalSzakorvosi konzultáció meddőségi szakorvossal a pár mindkét tagjának részvételével. Hüvelyi ultrahangvizsgálattal. | 41 000 Ft |
Komplex meddőségi konzultáció» Dr. Imre Ruben Meddőségi Centrum vezető szakorvossalSzakorvosi konzultáció a pár mindkét tagjának részvételével. Hüvelyi ultrahangvizsgálattal. | 51 000 Ft |
Kezdő meddőségi konzultáció» Meddőségi specialista nőgyógyásszalMég meg nem kezdett termékenységi kivizsgálás esetén, ha a pár most szeretné elindítani a termékenységi alapkivizsgálást. A pár mindkét tagjának részvételével.Hüvelyi ultrahangvizsgálattal. | 38 000 Ft |
Kezdő meddőségi konzultáció» Dr. Imre Ruben Meddőségi Centrum vezető szakorvossalMég meg nem kezdett termékenységi kivizsgálás esetén, ha a pár most szeretné elindítani a termékenységi alapkivizsgálást. A pár mindkét tagjának részvételével. Hüvelyi ultrahangvizsgálattal. | 51 000 Ft |
Meddőségi kontroll konzultáció ultrahanggal Dr. Imre Ruben Meddőségi Centrum vezető szakorvossalfolyamatban lévő kivizsgálás esetén | 41 000 Ft |
Meddőségi kontroll konzultáció ultrahanggal Meddőségi Centrum specialista szakorvossalfolyamatban lévő kivizsgálás esetén | 35 000 Ft |
Meddőségi kontroll konzultáció ultrahang nélkül Dr. Imre Ruben Meddőségi Centrum vezető szakorvossalfolyamatban lévő kivizsgálás esetén | 32 000 Ft |
Meddőségi kontroll konzultáció ultrahang nélkül Meddőségi Centrum specialista szakorvossalfolyamatban lévő kivizsgálás esetén | 27 000 Ft |
Meddőségi szakorvosi konzultációOrvosi javaslat alapján, intézetünkben elvégzett szakorvosi vizsgálatot követően, e-mailen keresztül | 21 000 Ft |
VIZSGÁLATOK, TESZTEK | |
Peteérés ultrahang (Folliculometria) | 19 000 Ft |
Ciklusmonitorozás (Peteérés ultrahang/Folliculometria bérlet) | 76 000 Ft |
Endometrium biopszia krónikus endometritis (méhnyálkahártya gyulladás) szövettani igazoláshozBiopsziás minta CD138 - Syndecan 1 immunhisztokémiai vizsgálatával | 69 000 Ft |
Endometrium biopszia (méhnyálkahártya mintavétel)A minta szövettani vizsgálatát tartalmazza | 59 000 Ft |
Szövettani vizsgálat, mintánként | 16 000 Ft |
Endometriális Receptivitás molekuláris genetikai vizsgálata, BioER (ERA) teszt»Méhnyálkahártya befogadóképességi idejének vizsgálata, implantációs ablak meghatározása.Az ár nem tartalmazza a nőgyógyászati mintavétel díját! | 265 000 Ft |
Komplex endometriális mikrobiom vizsgálat, MicroVE teszt»A méhnyálkahártya mikrobiális összetételének komplex vizsgálata. A teszt az endometriális mintában jelenlévő Lactobacillus sp. nemzetséghez tartozó baktériumfajok relatív gyakoriságát vizsgálja; másrészt kimutatja az endometrium esetleges krónikus gyulladásáért felelős 16 leggyakoribb patogén baktérium jelenlétét is.Az ár nem tartalmazza a nőgyógyászati mintavétel díját! | 175 000 Ft |
Endometriális Receptivitás + Mikrobiom vizsgálat csomag (BioER + MicroVE)» Mindkét teszt egyidejű elvégeztetése esetén. A tesztcsomag díján felül egyszeri mintavételi díj fizetendő! | 430 000 Ft |
BioER / MicroVE mintavételMéhnyálkahártya mintavételi beavatkozás szakorvos által | 20 000 Ft |
Affinitymap KIR anyai immunológiai összeférhetetlenségi vizsgálat »meddőségi nőgyógyászati vagy immunológiai szakorvosi javallatra | 149 000 Ft |
Affinitymap HLA-C immunológiai összeférhetetlenségi vizsgálat, 1 fő »meddőségi nőgyógyászati vagy immunológiai szakorvosi javallatra | 125 000 Ft |
PCT tesztpostcoitalis teszt | 39 000 Ft |
ELJÁRÁSOK | |
Petevezeték átjárhatósági vizsgálat (HyCoSy) »az ár a vizsgálat díját és a kontrasztanyagot tartalmazza, szakorvosi konzultációt nem | 95 000 Ft |
Virtuális méhtükrözés »3D /4D hüvelyi ultrahang | 59 000 Ft |
Petevezeték átjárhatósági vizsgálat (HyCoSy) + virtuális méhtükrözés | 130 000 Ft |
Méhkarcolás (endometrial scratching)16-22. ciklusnap között | 41 000 Ft |
Méhtükrözés (office hiszteroszkópia) » | 120 000 Ft |
Operatív office hiszteroszkópia»Minimál-invazív nőgyógyászati műtétek hiszteroszkóppal, altatás nélkül. | 190 000 Ft |
Operatív office hiszteroszkópia bipoláris rezektoszkóppal»Minimál-invazívnőgyógyászati műtétek hiszteroszkóppal komplex kórképek megoldására, altatás nélkül. | 350 000 Ft |
További laboratóriumi vizsgálataink(például STD kimutatás, női nemi hormonok, infertilitási panelek) | Laborvizsgálatok árlista |
Centrumunkban számos diagnosztikus és operatív eljárás lehetséges kiváló szakorvosaink által. Kérjük, minden alábbi szolgáltatás kapcsán egyeztessen kezelőorvosával az eljárás időzítése (ciklusnapok), a szükséges előzetes vizsgálatok (például citológia), illetve a szükséges előkészületek kapcsán! Minimál-invazív nőgyógyászati műtétek hiszteroszkóppal, altatás nélkül. Minimál-invazívnőgyógyászati műtétek hiszteroszkóppal komplex kórképek megoldására, altatás nélkül.
Az alábbi árak szakorvosi vizsgálatot, konzultációt, esetlegesen szükséges szövettani vagy egyéb vizsgálatot nem tartalmaznak
ELJÁRÁSOK
Petevezeték átjárhatósági vizsgálat (HyCoSy) »
Az ár a vizsgálat díját és a kontrasztanyagot tartalmazza.95 000 Ft
Virtuális méhtükrözés »
3D /4D hüvelyi ultrahang59 000 Ft
Petevezeték átjárhatósági vizsgálat (HyCoSy) + virtuális méhtükrözés
130 000 Ft
Méhkarcolás (endometrial scratching)
41 000 Ft
Méhtükrözés (office hiszteroszkópia) »
120 000 Ft
Operatív office hiszteroszkópia»
(Az ár az esetlegesen szükséges szövettani vizsgálatot vagy vizsgálatokat nem tartalmazza.)190 000 Ft
Operatív office hiszteroszkópia bipoláris rezektoszkóppal»
Intézményünkben történő előzetes szakorvosi vizsgálat és negatív méhnyakrák-szűrési eredmény szükséges350 000 Ft
Szövettani vizsgálat, mintánként
16 000 Ft
További laboratóriumi vizsgálataink
(például STD kimutatás, női nemi hormonok, infertilitási panelek)Laborvizsgálatok árlista
A meddőség vagy vetélések okainak feltárása általában hosszú hónapokat vesz igénybe. Centrumunkban lehetőségük van ezt az időt a lehető legrövidebb időre rövidíteniük. Az önök számára a konzultáció alapján szükséges összes vizsgálatot helyben végezzük, szakorvosaink közreműködésével.
Harminc napos meddőségi kivizsgálás »Konzultáció + vizsgálatot követően kérhető. A gyermeket tervező pár általános kivizsgálása, kezelési terv elkészítésével. | 289 000 Ft |
Sikertelen terhesség (vetélés) utáni női kivizsgálási csomag - kiterjesztett »Konzultáció + vizsgálatot követően kérhető | 295 000 Ft |
Ciklusmonitorizálás (Folliculometria bérlet)Peteérés ultrahangok (5 alkalommal egy éven belül) meddőségi kezelések támogatásához | 76 000 Ft |
Andrológia szakrendelés
Andrológiai szakorvosi vizsgálat »Dr. Kopa Zsolt, Andrológiai Centrum vezető szakorvos | 45 000 Ft |
Andrológiai szakorvosi kontroll vizsgálatDr. Kopa Zsolt, Andrológiai Centrum vezető szakorvos | 35 000 Ft |
Andrológiai szakorvosi vizsgálat »Andrológiai Centrum szakorvos | 35 000 Ft |
Andrológiai szakorvosi kontroll vizsgálatAndrológiai Centrum szakorvos | 30 000 Ft |
Andrológiai szakorvosi konzultációOrvosi javaslat alapján, intézetünkben elvégzett szakorvosi vizsgálatot követően, e-mailen keresztül. | 22 000 Ft |
Here ultrahangszakorvosi vizsgálattal együtt vehető igénybe | 15 000 Ft |
Prosztata ultrahangszakorvosi vizsgálattal együtt vehető igénybe | 16 000 Ft |
folyamatban lévő kivizsgálás esetén | 5 000 Ft |
Andrológia speciális laborvizsgálatok
A vizsgálatok előtt 3-5 nap önmegtartóztatás szükséges, se több, se kevesebb. A spermavizsgálatokhoz megfelelő mintagyűjtő edényre van szükség, melyet intézetünkben vagy gyógyszertárban lehet beszerezni. Egyéb „mintatartály” nem alkalmas eredményes spermavizsgálatra, így az ilyen mintát nem tudjuk feldolgozni. A hozott mintának a mintanyeréstől számított 1 órán belül a laboratóriumba kell érkeznie és a szállítás során 20-35 °C-on kell tartani.
Spermaanalízis (WHO VI szerint, QuaDeGa minősítésű laborunkban) »eredmény másnap | 35 000 Ft |
Spermaanalízis kontrollintézetünkben elvégzett 6 hónapon belüli spermaanalízis esetén, eredmény másnap | 29 000 Ft |
Peroxidáz teszt | 12 000 Ft |
Y-kromoszóma mikrodeléció (AZF) vizsgálat | 49 000 Ft |
Akroszóma reakció vizsgálata* » | 42 000 Ft |
DNS fragmentáció (SCSA, DNS töredezettség)* »áramlási citométerrel, eredmény 1 hét | 46 000 Ft |
Reaktív oxigén szabadgyökök mérése (ROS vizsgálat)* »áramlási citométerrel, eredmény 1 hét | 28 000 Ft |
DNS fragmentáció + ROS mérés csomag*eredmény 1 hét | 61 000 Ft |
PMN elasztáz gyulladásos marker kimutatása*eredmény 3-4 hét | 11 000 Ft |
HBA teszt (Hialuron kötődés vizsgálata)*eredmény 3-5 munkanap | 36 000 Ft |
Spermium ellenes antitest (MAR teszt)fenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 20-25 munkanap | 22 500 Ft |
REDOX potenciál mérés (TAC) - Totál Antioxidáns Kapacitáseredmény 1 hét | 8 000 Ft |
Spermium baktérium tenyésztésfenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 3-6 munkanap | 10 900 Ft |
Spermium gomba tenyésztésfenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 3-6 munkanap | 9 500 Ft |
Fruktóz mérés (ejakulátum)fenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 20-25 munkanap | 10 000 Ft |
N-alfa-glukozidáz mérés (ejakulátum)fenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 15-20 munkanap | 10 000 Ft |
Andrológia laboratóriumi vizsgálatok
Baktérium tenyésztés és rezisztencia vizsgálat (aerob és anaerob) | 22 600 Ft |
Baktérium tenyésztés és rezisztencia vizsgálat (aerob) | 10 900 Ft |
Chlamydia trachomatis kimutatás | 6 100 Ft |
Herpes simplex vírus-1, -2 kimutatás | 6 100 Ft |
Humán papilloma vírus kimutatás Confidence HPV-X 7+7 magas rizikójú HPV szűrés | 10 900 Ft |
Humán papilloma vírus kimutatás Confidence HPV-T 19 HPV vizsgálat tipizálással | 15 900 Ft |
Mycoplasma genitalium kimutatás | 6 100 Ft |
Mycoplasma hominis és Ureaplasma urealyticum tenyésztés | 12 300 Ft |
Neisseria gonorrhoeae kimutatás | 6 100 Ft |
Neisseria gonorrhoeae tenyésztés | 20 100 Ft |
Sarjadzó gomba tenyésztése | 9 500 Ft |
STD2 genitalis ulcus panelTreponema, Herpes | 10 300 Ft |
STD2 panelChlamydia, Neisseria | 10 300 Ft |
STD2 panelMycoplasma, Ureaplasma | 10 300 Ft |
STD4 panelChlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma, Neisseria | 17 900 Ft |
Treponema pallidum kimutatás | 6 100 Ft |
Ureaplasma urealyticum kimutatás | 6 100 Ft |
További laboratóriumi vizsgálatok | Laborvizsgálatok árlista |
Komplex endokrinológiai vizsgálat pajzsmirigy ultrahanggal»Dr. Csajbók Éva » | 45 000 Ft |
Endokrinológiai konzultáció »Dr. Csajbók Éva » | szakorvosi konzultáció | 35 000 Ft |
Meddőségi endokrinológiai konzultáció »Dr. Csajbók Éva » | szakorvosi konzultáció | 35 000 Ft |
Endokrinológia szakorvosi kontroll | 30 000 Ft |
Pajzsmirigy ultrahang »Dr. Sebestyén Göngyi » | 27 000 Ft |
Genetikai tanácsadás terhesség előtt »klinikai genetikussal: Dr. Tankó Lenke » | Dr. Varga Norbert » | 35 000 Ft |
Genetikai hordozóságszűrés gyermeket tervező pároknak (egy fő) »Az ár tartalmazza a genetikai szaktanácsadást is, eredmény 1 hónap | 279 000 Ft |
Genetikai hordozóságszűrés gyermeket tervező pároknak (a pár mindkét tagjának egyidejű vizsgálatával) »Az ár tartalmazza a genetikai szaktanácsadást is, eredmény 1 hónap | 490 000 Ft |
Kariotipizálás (citogenetikai kromoszóma vizsgálat) »vérvétel minden hétköznap 9:00-14:30 óra között, előzetes időpontfoglalás szükséges, eredmény 6-8 hét | 45 000 Ft |
Cisztás fibrózis hordozóságszűrő vizsgálat »genetikai tanácsadás szükséges, eredmény 7-10 munkanap | 59 000 Ft |
Fragilis X-szindróma genetikai vizsgálata »genetikai tanácsadás szükséges, eredmény 8 hét | 105 000 Ft |
Trombózishajlam vizsgálat »V. faktor Leiden, MTHFR C677T, MTHFR A1298C, II. faktor Prothrombin gén mutációk | 32 000 Ft |
V. faktor Leiden mutáció | 14 000 Ft |
II. faktor (prothrombin) G20210A mutáció | 14 000 Ft |
MTHFR C677T mutáció | 14 000 Ft |
MTHFR A1298C mutáció | 14 000 Ft |
Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD)
genetikai tanácsadás szükséges | beállítási díj 98 000 Ft; 60 000 Ft / ciklus + 30 000 Ft / embrió |
Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD)
genetikai tanácsadás szükséges | beállítási díj 650 000 Ft; 130 000 Ft / ciklus + 75 000 Ft / embrió |
CBS 844ins68 mutáció | 16 700 Ft |
PAI-1 4G/5G polimorfizmus | 19 000 Ft |
FSHR - FSH-receptor polimorfizmus meghatározásaFSH (Follikulus-stimuláló hormon) receptor Ser680Asn polimorfizmus meghatározása | 35 000 Ft |
A női eredetű meddőség hátterében az esetek egy részében immunológiai eredet állhat. Ennek gyanúja esetén immunológiai kivizsgálást javaslunk.
Meddőségi immunológiai szakorvosi konzultáció » Dr. Végh Judit vezető immunológus szakorvossalszemélyes vagy online konzultáció | 45 000 Ft |
Meddőségi immunológiai szakorvosi kontroll konzultáció Dr. Végh Judit vezető immunológus szakorvossalszemélyes vagy online konzultációLegfeljebb 1 éven belül, nálunk megkezdett szakorvosi kezelést követően, orvosi javaslat alapján. | 35 000 Ft |
Meddőségi immunológiai szakorvosi konzultáció »személyes vagy online konzultáció | 35 000 Ft |
Meddőségi immunológiai szakorvosi kontroll konzultációszemélyes vagy online konzultációLegfeljebb 1 éven belül, nálunk megkezdett szakorvosi kezelést követően, orvosi javaslat alapján. | 30 000 Ft |
Immunológia receptírás | 6 000 Ft |
Celluláris immunstátusz NK funkció mérésselvérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 1 hét | 47 500 Ft |
Th1/Th2 cytokine irányultság meghatározásvérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 4-5 hét | 32 000 Ft |
Immunstátusz meghatározásvérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 1 hét | 25 000 Ft |
NK funkció mérésvérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 1 hét | 31 000 Ft |
Női infertilitás alloimmun csomag »Immunstátusz + NK funkció mérés + Th1/Th2 meghatározás vérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 4-5 hét | 71 000 Ft |
Lipid terápia /alkalomKizárólag orvosi javallatra, intézetünkben történő előzetes vizsgálat alapján.Az ár tartalmazza a szükséges teljes engedélyeztetést, a kezelési alkalmak alatti folyamatos szakasszisztensi felügyeletet és az ügyeletet. | 79 000 Ft |
Affinitymap KIR anyai immunológiai összeférhetetlenségi vizsgálat »meddőségi nőgyógyászati vagy immunológiai szakorvosi javallatra | 149 000 Ft |
Affinitymap HLA-C immunológiai összeférhetetlenségi vizsgálat, 1 fő »meddőségi nőgyógyászati vagy immunológiai szakorvosi javallatra | 125 000 Ft |
További laboratóriumi vizsgálatok | Laborvizsgálatok árlista |
Meddőség esetén érdemes megvizsgálni, hogy inzulinrezisztencia áll-e a gyermekáldás elmaradásának hátterében, amelyet életmódbeli változtatásokkal, illetve gyógyszeres kezeléssel hatékonyan tudunk kezelni. Ajánlott lehet a szakrendelés a policisztás petefészek szindróma korábbi diagnózisa esetén vagy akkor, ha korábbi várandóssága során terhességi cukorbetegség lépett fel.
Meddőségi diabetológia szakorvosi konzultáció » | 32 000 Ft |