Méhtükrözés (hiszteroszkópia)
Nyitvatartási idő
Hétfő: 08:00 – 18:30
Kedd: 08:00 – 18:30
Szerda: 08:00 – 18:30
Csütörtök: 08:00 – 18:30
Péntek: 08:00 – 16:30
Bejelentkezés
A hiszteroszkópos vizsgálatok célja, hogy általuk megbízható információkat kapjunk a méh, vagy a méh belsejében lévő esetleges elváltozásokról. A folyamat során a méh vizsgálatához egy apró optikai eszközt vezetünk fel a hüvelyen és a méhnyakcsatornán keresztül a méhüregbe, amely a hagyományos, altatási vizsgálathoz képest rendkívül kíméletes eljárás. Kisebb elváltozások esetén operatív office hiszteroszkópia során ezek – szakorvosi javaslat alapján – akár el is távolíthatók.
Kinek van szüksége méhtükrözésre (office hiszteroszkópia)?
Családtervezés, vagy fennálló meddőségi problémák esetén
Méhtükrözésre lehet szükség, ha a párnál meddőségi probléma lépett fel és az elsődleges vizsgálatok (hormonmérése, peteérés ellenőrzés, férfiaknál spermaanalízis) nem hoztak eredményt. A méhben lévő esetleges elváltozások, vagy gyulladás gátolhatja a teherbeesést.
Nőgyógyászati problémák esetén
Általános nőgyógyászat problémák esetében, a méhüreg állapotának felméréséhez is rendkívül hasznos módszer. A méhüreg pontos anatómiája, a petevezetékek belső szájadékainak épsége, valamint a nyálkahártya képe, szerkezete és eltérései pontosan vizualizálható.
Ez, a modern office hiszteroszkópos módszer szinte fájdalommentes a hagyományos eljáráshoz képest, mivel nem szükséges a méhnyak előzetes feltágítása.
Hiszteroszkópos műtétek és a méhtükrözési eljárások típusai
Olvassa el alábbi cikkünket, melyből megismerheti a hiszteroszkópos eljárásokat, illetve az ezen módszer segítségével elvégezhető kisműtéteket!
Méhtükrözés (hiszteroszkópia) részletesen
Termékenységi zavarok esetén
A női eredetű meddőség hátterében számos ok állhat, így például:
- a petesejtek érési folyamatát szabályozó hormonális okok,
- a pajzsmirigy alulműködése vagy túlzott aktivitása
- vagy a petefészek leggyakoribb rendellenessége a policisztás ovárium szindróma (PCOS).
A női eredetű meddőségnek anatómiai okai is lehetnek, amelyek közül az egyik leggyakoribb a petevezeték gyulladásos eredetű elzáródása: ennek kizárására petevezeték-átjárhatósági vizsgálatot kell végezni.
Előfordulhat az is, hogy a méhnyaknyák nem engedi feljutni a spermiumokat, ilyenkor inszemináció javasolt.
Fennállhat továbbá endometriózis is, amikor a méhnyálkahártya (endometrium) a méh üregén kívül, a hasüregben is megtelepszik: ez a kórkép részben műtéti, részben pedig gyógyszeres kezelést igényelhet.
A női eredetű meddőség további anatómiai okai lehetnek a méhüregben jelenlévő elváltozások, így például:
- a méhnyálkahártya legtöbbször jóindulatú növedékeinek, az úgynevezett polipoknak az előfordulása, illetve a gyulladás következtében kialakult összenövések,
- a méh jóindulatú izomdaganatának, az úgynevezett miómáknak a jelenléte,
- valamint a méhüreg veleszületett fejlődési rendellenességei.
Ez utóbbiak közül az egyik leggyakoribb elváltozás, amikor a méhüreget egy sövény, az úgynevezett septum osztja ketté, ami a terhesség létrejöttét ugyan nem feltétlenül akadályozza, a várandósság zavartalan lezajlását azonban az esetek egy részében már igen.
Előfordulhat továbbá a méhnyálkahártya rosszindulatú daganatos elváltozása, az úgynevezett méhtestrák is.
Mindezen anatómiai problémák azonosítására tökéletes megoldást jelent a méhtükrözés (hiszteroszkópia), amellyel az ultrahanggal végzett vizsgálatoknál sokkal megbízhatóbb információk nyerhetőek a méh belsejében lévő elváltozásokról, illetve a méh alaki elváltozásairól. A méhtükrözés során a petevezető szájadékai is jól láthatóak.
Visszatérő vérzészavarok esetén
A fentebb már említett anatómiai elváltozások közül a miómák és a polipok, illetve a rosszindulatú méhtestdaganatok jelenléte visszatérő, enyhébb vagy súlyosabb fokú vérzészavarokat okozhatnak. A vérzészavar jelentkezésekor tanácsos azonnal nőgyógyász szakorvoshoz fordulni: ezekben az esetekben először általában ultrahang-vizsgálatra kerül sor, majd ezt követően – amennyiben az ultrahang nem adott elég információt – a méhtükrözés is elvégezhető.
A méhen belüli fogamzásgátló eszköz eltávolítása esetén
A méhen belül elhelyezett fogamzásgátló eszköz eltávolítása érdekében ritkább esetekben ugyancsak szükség lehet a méhtükrözéses vizsgálat elvégzésére. Ilyenkor előbb azonosításra kerül a spirál pontos elhelyezkedése, amely a hiszteroszkópos eszközzel el is távolítható.
Szövettani mintavétel ismeretlen eredetű, daganatgyanús képletek jelenléte esetén
Ha az ultrahangvizsgálat gyanús képletet írt le, melynek eredete nem meghatározható, úgy célzott szövettani mintavételre is tökéletesen alkalmas a méhtükrözéses vizsgálat.
Kisebb elváltozások műtéti kezelése
A szakorvosi vizsgálat során észlelt elváltozások kezelése is lehetséges a méhtükrözéses eljárások során. A módszer előnye, hogy „minimál invazív” technika, azaz a beavatkozás rövid, a gyógyulás és felépülés gyors, a műtét pedig nem jár semmilyen vágással.
Hogyan zajlik a méhtükrözés?
Az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban az úgynevezett office hiszteroszkópiás beavatkozást alkalmazzuk, amely abban különbözik a hagyományos hiszteroszkópiás beavatkozástól, hogy nem egy nagyjából 7 milliméteres eszköz kerül felvezetésre, hanem egy ennél jelentősen vékonyabb, mindössze 3,5-4 milliméteres eszköz.
Míg a hagyományos hiszteroszkópia során, az eszköz vastagsága miatt előbb ki kell tágítani a méhnyakcsatornát, ami fájdalommal jár, ezt a legtöbb esetben altatásban végzik. Az eljárás emiatt az altatással járó terheléssel több, illetve jóval költségesebb is, mint az office hiszteroszkópia, hiszen aneszteziológus szakorvos jelenlétére is szükség van. Emellett a beavatkozás után egyéjszakás kórházi bent tartózkodás is javasolt, és a páciensek csak másnap délelőtt mehetnek haza.
Az office hiszteroszkópia esetében nincs szükség altatásra, hiszen az eszköz vékonysága miatt nem szükséges a méhnyakcsatorna előzetes kitágítása. A beavatkozás csak minimális diszkomfortérzést okoz. Az egész vizsgálat nem vesz több időt igénybe, mint 15-20 perc, a páciens pedig a vizsgálatot követően azonnal távozhat a klinikáról.
Az office hiszteroszkópiát többféle hiszteroszkóppal is el lehet végezni
Lényeges különbség van az egyes műszerek között. Az ún. flexibilis hiszteroszkópokban vékony üvegszálak helyezkednek el, ezek továbbítják a képet. Ebből adódóan a látott kép több apró pontból tevődik össze (hasonlatosan a méhecskék szemének képalkotásához), minősége meg sem közelíti az ún. merev hiszteroszkópok által közvetített képet. A merev hiszteroszkópokban ún. rúdlencsék vannak, a kép így nem lesz töredezett, a képfelbontás nem károsodik, élesebb képet kapunk. Fontos, hogy a kép jó minőségű legyen, hiszen apró részleteket kell megítélnünk a vizsgálat során. Az eszköz munkacsatornája azt is lehetővé teszi, hogy kicsiny műszereket vezessünk be a méh üregébe, és így az ott talált kisebb eltéréseket eltávolítsuk.
Merev hiszteroszkóp képe
Flexibilis hiszteroszkóp képe
Az office hiszteroszkópiás vizsgálat során fiziológiás sóoldattal tágítjuk a méhüreget. Az eszközt a hüvelyen keresztül a méhszáj nyílásába vezetjük. A méhüreg ezt követően már alaposan átvizsgálható belülről, és pontosan láthatóvá tehető, ha ott bármilyen rendellenes elváltozás van.
Milyen alternatívái vannak az office hiszteroszkópiának?
Az office hiszteroszkópia nem azonos a virtuális méhtükrözéssel. A virtuális méhtükrözés minden esetben mindössze egy képalkotó eljáráson alapul, a méhtükrözés esetében ezzel szemben nem csak a valóságról alkotott képet, hanem magát a valóságot látják a vizsgálatot végző szakemberek. Ennek köszönhetően nem maradhat rejtve egyetlen, a méhüregben jelenlévő elváltozás sem. Az office hiszteroszkópia Magyarországon ma még csak kevés helyen alkalmazott eljárás a méh állapotának feltérképezésére: ezen intézmények egyike az Istenhegyi Géndiagnosztika Centrum. A módszernek több másik alternatívája is létezik, ezeknek azonban mind van valamilyen hátrányuk az office hiszteroszkópiával szemben.
Diagnosztikus hiszteroszkópia
Ennek a módszernek – bár diagnosztikailag megegyező pontossággal jellemezhető – a fő hátránya az office hiszteroszkópiával szemben, hogy fel kell tágítani a méh nyakcsatornáját, emiatt általában altatást igényel. A nyakcsatorna feltágítása azért is hátrányos, mert ez egy későbbi terhességben nagyon ritkán méhszáj elégtelenséget okozhat. Műtét előtti kivizsgálásra szintén szükség van.
Hüvelyi ultrahang-vizsgálat (Virtuális hiszteroszkópia)
Az ultrahangvizsgálat egy képalkotó eljárás, így a szakember nem magát a valóságot, hanem csak egy abból alkotott képet lát. A jó minőségű ultrahang-készülékekkel az esetek egy részében szintén észrevehetőek lehetnek a polipok vagy a miómák, ezek azonban sokszor rejtve is maradhatnak, akármennyire jó minőségű is az ultrahangos vizsgálóeszköz. Így ezen a módon sajnos nem minden eltérés ítélhető meg ugyanolyan pontossággal, mint a diagnosztikus vagy az office hiszteroszkópia alkalmazásával. Az ultrahang-vizsgálatok további komoly hátránya, hogy sem szövettani mintavételre, sem a kisebb eltérések eltávolítására nincs lehetőség.
Sóoldat-infúziós szonográfia (SIS)
Az eljárás során – egy speciális katéter segítségével – fiziológiás sóoldatot fecskendeznek a méh üregébe és ezt követően végeznek hüvelyi ultrahang-vizsgálatot. A módszer ugyan pontosabb, mint a hagyományos hüvelyi ultrahang, hátránya azonban itt is az, hogy szövettani mintavételre és a kisebb eltérések eltávolítására ezen a módon nincs lehetőség.
Hisztero-kontraszt-szonográfia (HyCoSy)
A sóoldat-infúziós szonográfiával ellentétben itt nem fiziológiás sóoldatot, hanem ultrahang kontrasztanyagot juttatnak a méh üregébe, ugyancsak egy speciális katéter segítségével. A vizsgálat elsődleges célja a méhkürtök átjárhatóságának ellenőrzése, a méhüregben lévő eltérésekről ezért ez csak minimális információt fog nyújtani. Szövettani mintavételre – a diagnosztikus és az office hiszteroszkópiával szemben – szintén nincs lehetőség.
Mindezek alapján minden esetben érdemes megnéznünk az adott honlapon, hogy a választani kívánt intézményben diagnosztikus vagy office hiszteroszkópiát alkalmaznak-e, illetve hogy méhtükrözés címszó alatt az előbbi két módszert, vagy pedig virtuális méhtükrözést, azaz ultrahang-vizsgálatot értenek-e.
Mit érdemes mérlegelni – az árban mutatkozó különbségeket figyelembe véve – a módszer kiválasztásakor?
Diagnosztikai szempontból a legpontosabb módszerrel szeretném-e elvégeztetni a méhtükrözéses vizsgálatot?
Ebből a szempontból mind a diagnosztikus, mint az office hiszteroszkópia jó választás lehet, amennyiben a diagnosztikus hiszteroszkópia fentebb említett hátrányait is figyelembe vesszük (érzéstelenítésre vagy altatásra van szükség, a méhnyak feltágítása miatt több kényelmetlenséggel jár, valamint egy későbbi terhességben nagyon ritkán méhszáj elégtelenséget okozhat).
Zavar-e, hogy a virtuális méhtükrözéses eljárások (SIS, HyCoSy) olcsóbbak ugyan, de korántsem annyira pontosak, mint a diagnosztikus vagy az office hiszteroszkópia?
Egy-egy orvosi vizsgálat kiválasztásakor természetesen az anyagi szempontok is mérlegelésre kerülnek, de érdemes tudatában lennünk, hogy a diagnosztikus, illetve az office hiszteroszkópiánál jóval olcsóbb módszerek a diagnosztikai pontosságot tekintve korántsem egyeznek meg az előző két módszer pontosságával. Itt tehát már nem csak az érzéstelenítés/altatás szükségességét vagy a módszer során felmerülő kényelembeli különbségeket kell mérlegelni, hanem azt is, hogy a hagyományos hüvelyi ultrahanggal és a sóoldat infúziós szonográfiával bizonyos eltérések akár rejtve is maradhatnak, a hisztero-kontraszt-szonográfia pedig – mivel nem ez a célja – csak minimális információt fog nyújtani a méhüregben lévő eltérésekről.
További szempont, hogy amennyiben ultrahanggal került azonosításra egy méhüregbeli rendellenesség, a szövettani mintavétel szükségessége miatt diagnosztikus vagy office hiszteroszkópiával történő újabb beavatkozásra is szükség lesz egy későbbi időpontban.
Mi történik a méhtükrözést követően?
Az altatásban végzett hiszteroszkópos beavatkozással szemben az office hiszteroszkópia során a beteg azonnal hazamehet. Általában azt javasoljuk, hogy a páciens pihenjen még egy negyed órát, de amennyiben kifogástalanul érzi magát, akkor erre sincsen feltétlenül szükség.
Hogyan zajlik a méhüreg különféle elváltozásainak eltávolítása?
Abban az esetben, ha bármilyen elváltozást azonosítottunk a vizsgálat során, a pácienssel történő konzultációra kerül sor a vizsgálatot követően.
A talált elváltozások hiszteroszkópos eltávolítása már műtéti eljárásnak minősül, ezért ez egy komolyabb előzetes felkészülést igényel, mint az egyszerű méhtükrözéses vizsgálat.
A műtéti beavatkozásra nem az Istenhegyi Géndiagnosztika Centrumban, hanem más, a műtét elvégzéséhez szükséges felszereltséggel rendelkező klinikán kerül sor a pácienssel előzetesen egyeztetett időpontban.
A műtéti beavatkozások altatást is igényelnek, ezért ilyenkor egy aneszteziológus szakorvos is mindig jelen van. Az altatás miatt előzetes vizsgálatok is szükségesek annak felmérésére, hogy az adott páciens szervezete megfelelő állapotban van-e az altatás, illetve a műtét elvégzéséhez.
Komplex, átfogó nőgyógyászati kivizsgálás – Dr Molnár G. Béla specialista rendelése
Dr. Molnár-G. Béla, a Magyar Nőgyógyászatok Endoszkópos Társaságának elnöke az elmúlt négy évtizedben igen komoly szakmai gyakorlatot szerzett a meddőséghez is vezető endokrinológiai betegségek, a vérzészavarok, a miómák, az endometriózis és a női nemi szervek fejlődési rendellenességeinek kezelésében. A nőgyógyász és endoszkópos sebész specialista Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban elindult általános nőgyógyászati szakrendelésén komplex szemlélettel közelít a páciensekhez és a ritkábban előforduló panaszokra is a legmodernebb eljárásokkal keresi a megoldást.
Az általános szülészeti és nőgyógyászati problémák gyógyítása mellett kiemelten foglalkozik
- a meddőség hátterében meghúzódó problémák azonosításával és kezelésével;
- a vérzészavarok okainak feltárásával és kezelésével;
- a jóindulatú méhdaganatok a miómák azonosításával és eltávolításával;
- az endometriózissal, vagyis amikor a méhet bélelő szövettípus a méhüreget elhagyva a petevezetőben, a petefészek falában vagy a kismedencét bélelő szövetekben ágyazódik be;
- a női nemi szervek fejlődési rendellenességeivel;
- a nőgyógyászati endokrinológiai betegségekkel (a szervezet működését szabályozó hormonokat termelő belső elválasztású mirigyek működési zavarai, például pajzsmirigy-problémák vagy a policisztás ovárium szindróma, a PCOS).
Termékenységi zavarok, meddőség
Meddőségi Centrumunk célja a teljes körű kivizsgálás, melynek alapja a komplex konzultáció és az alapvető vizsgálatok megléte.
Komplex meddőségi konzultáció» Dr. Imre Ruben Meddőségi Centrum vezető szakorvossalSzakorvosi konzultáció a pár mindkét tagjának részvételével, hüvelyi ultrahangvizsgálattal | 51 000 Ft |
Komplex meddőségi konzultáció» Meddőségi Centrum specialista szakorvossalSzakorvosi konzultáció meddőségi szakorvossal a pár mindkét tagjának részvételével, hüvelyi ultrahangvizsgálattal | 41 000 Ft |
Meddőségi kontroll konzultáció ultrahanggal Dr. Imre Ruben Meddőségi Centrum vezető szakorvossalfolyamatban lévő kivizsgálás esetén | 41 000 Ft |
Meddőségi kontroll konzultáció ultrahanggal Meddőségi Centrum specialista szakorvossalfolyamatban lévő kivizsgálás esetén | 35 000 Ft |
Meddőségi kontroll konzultáció ultrahang nélkül Dr. Imre Ruben Meddőségi Centrum vezető szakorvossalfolyamatban lévő kivizsgálás esetén | 32 000 Ft |
Meddőségi kontroll konzultáció ultrahang nélkül Meddőségi Centrum specialista szakorvossalfolyamatban lévő kivizsgálás esetén | 27 000 Ft |
Meddőségi szakorvosi konzultációOrvosi javaslat alapján, intézetünkben elvégzett szakorvosi vizsgálatot követően, e-mailen keresztül | 21 000 Ft |
Peteérés ultrahang (Folliculometria) | 19 000 Ft |
Petevezeték átjárhatósági vizsgálat (HyCoSy) »az ár a vizsgálat díját és a kontrasztanyagot tartalmazza, szakorvosi konzultációt nem | 95 000 Ft |
Virtuális méhtükrözés »3D /4D hüvelyi ultrahang | 59 000 Ft |
Petevezeték átjárhatósági vizsgálat (HyCoSy) + virtuális méhtükrözés | 130 000 Ft |
Méhtükrözés (office hiszteroszkópia) » | 120 000 Ft |
Operatív office hiszteroszkópia»Minimál-invazív nőgyógyászati műtétek hiszteroszkóppal, altatás nélkül. | 190 000 Ft |
Endometrium biopszia (méhnyálkahártya mintavétel)A minta szövettani vizsgálatát tartalmazza | 59 000 Ft |
Endometrium biopszia krónikus endometritis (méhnyálkahártya gyulladás) szövettani igazolás céljábólBiopsziás minta CD138 - Syndecan 1 immunhisztokémiai vizsgálatával | 69 000 Ft |
Szövettani vizsgálat, mintánként | 16 000 Ft |
Méhkarcolás (endometrial scratching)16-22. ciklusnap között | 41 000 Ft |
Endometriális Receptivitás molekuláris genetikai vizsgálata, BioER (ERA) teszt»Méhnyálkahártya befogadóképességi idejének vizsgálata, implantációs ablak meghatározása.Az ár a nőgyógyászati mintavétel díját nem tartalmazza! | 265 000 Ft |
Komplex endometriális mikrobiom vizsgálat, MicroVE tesztA méhnyálkahártya mikrobiális összetételének komplex vizsgálata.A másnéven EMMA+ALICE teszt egyrészt az endometriális mintában jelenlévő leggyakoribb baktériumok genetikai állományának mennyiségét és százalékos arányát vizsgálja, másrészt kimutatja az endometrium esetleges krónikus gyulladásáért felelős 8 leggyakoribb patogén baktérium jelenlétét is. Az ár a nőgyógyászati mintavétel díját nem tartalmazza! | 175 000 Ft |
Endometriális Receptivitás + Mikrobiom vizsgálat csomag (BioER + MicroVE)Mindkét teszt egyidejű elvégeztetése esetén. A tesztcsomag díján felül egyszeri mintavételi díj fizetendő! | 430 000 Ft |
BioER / MicroVE mintavételMéhnyálkahártya mintavételi beavatkozás szakorvos által | 20 000 Ft |
PCT tesztpostcoitalis teszt | 39 000 Ft |
További laboratóriumi vizsgálataink(például STD kimutatás, női nemi hormonok, infertilitási panelek) | Laborvizsgálatok árlista |
A meddőség vagy vetélések okainak feltárása általában hosszú hónapokat vesz igénybe. Centrumunkban lehetőségük van ezt az időt a lehető legrövidebb időre rövidíteniük. Az önök számára a konzultáció alapján szükséges összes vizsgálatot helyben végezzük, szakorvosaink közreműködésével.
Harminc napos meddőségi kivizsgálás »Konzultáció + vizsgálatot követően kérhető. A gyermeket tervező pár általános kivizsgálása, kezelési terv elkészítésével. | 289 000 Ft |
Sikertelen terhesség (vetélés) utáni női kivizsgálási csomag - kiterjesztett »Konzultáció + vizsgálatot követően kérhető | 295 000 Ft |
Ciklusmonitorizálás (Folliculometria bérlet)Peteérés ultrahangok (5 alkalommal egy éven belül) meddőségi kezelések támogatásához | 76 000 Ft |
Trombofília komplex szűrőcsomag »vérvétel minden hétköznap 9:00-14:30 óra között, előzetes időpontfoglalás szükséges, eredmény 15-20 munkanap | 78 000 Ft |
Andrológia szakrendelés
Andrológiai szakorvosi vizsgálat »Dr. Kopa Zsolt, Andrológiai Centrum vezető szakorvos | 45 000 Ft |
Andrológiai szakorvosi kontroll vizsgálatDr. Kopa Zsolt, Andrológiai Centrum vezető szakorvos | 35 000 Ft |
Andrológiai szakorvosi vizsgálat »Andrológiai Centrum szakorvos | 35 000 Ft |
Andrológiai szakorvosi kontroll vizsgálatAndrológiai Centrum szakorvos | 30 000 Ft |
Andrológiai szakorvosi konzultációOrvosi javaslat alapján, intézetünkben elvégzett szakorvosi vizsgálatot követően, e-mailen keresztül. | 22 000 Ft |
Here ultrahangszakorvosi vizsgálattal együtt vehető igénybe | 15 000 Ft |
Prosztata ultrahangszakorvosi vizsgálattal együtt vehető igénybe | 16 000 Ft |
folyamatban lévő kivizsgálás esetén | 5 000 Ft |
Andrológia speciális laborvizsgálatok
A vizsgálatok előtt 3-5 nap önmegtartóztatás szükséges, se több, se kevesebb. A spermavizsgálatokhoz megfelelő mintagyűjtő edényre van szükség, melyet intézetünkben vagy gyógyszertárban lehet beszerezni. Egyéb „mintatartály” nem alkalmas eredményes spermavizsgálatra, így az ilyen mintát nem tudjuk feldolgozni. A hozott mintának a mintanyeréstől számított 1 órán belül a laboratóriumba kell érkeznie és a szállítás során 20-35 °C-on kell tartani.
Spermaanalízis (WHO VI szerint, QuaDeGa minősítésű laborunkban) »eredmény másnap | 35 000 Ft |
Spermaanalízis kontrollintézetünkben elvégzett 6 hónapon belüli spermaanalízis esetén, eredmény másnap | 29 000 Ft |
Peroxidáz teszt | 12 000 Ft |
Y-kromoszóma mikrodeléció (AZF) vizsgálat | 49 000 Ft |
Akroszóma reakció vizsgálata* » | 42 000 Ft |
DNS fragmentáció (SCSA, DNS töredezettség)* »áramlási citométerrel, eredmény 1 hét | 46 000 Ft |
Reaktív oxigén szabadgyökök mérése (ROS vizsgálat)* »áramlási citométerrel, eredmény 1 hét | 28 000 Ft |
DNS fragmentáció + ROS mérés csomag*eredmény 1 hét | 61 000 Ft |
PMN elasztáz gyulladásos marker kimutatása*eredmény 3-4 hét | 11 000 Ft |
HBA teszt (Hialuron kötődés vizsgálata)*eredmény 3-5 munkanap | 36 000 Ft |
Spermium ellenes antitest (MAR teszt)fenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 20-25 munkanap | 22 500 Ft |
REDOX potenciál mérés (TAC) - Totál Antioxidáns Kapacitáseredmény 1 hét | 8 000 Ft |
Spermium baktérium tenyésztésfenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 3-6 munkanap | 10 900 Ft |
Spermium gomba tenyésztésfenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 3-6 munkanap | 9 500 Ft |
Fruktóz mérés (ejakulátum)fenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 20-25 munkanap | 11 100 Ft |
N-alfa-glukozidáz mérés (ejakulátum)fenti csillaggal jelölt funkcionális tesztekkel együtt nem végezhető, eredmény 15-20 munkanap | 10 000 Ft |
Andrológia laboratóriumi vizsgálatok
Baktérium tenyésztés és rezisztencia vizsgálat (aerob és anaerob) | 22 600 Ft |
Baktérium tenyésztés és rezisztencia vizsgálat (aerob) | 10 900 Ft |
Chlamydia trachomatis kimutatás | 6 100 Ft |
Herpes simplex vírus-1, -2 kimutatás | 6 100 Ft |
Humán papilloma vírus kimutatás Confidence HPV-X 7+7 magas rizikójú HPV szűrés | 10 900 Ft |
Humán papilloma vírus kimutatás Confidence HPV-T 19 HPV vizsgálat tipizálással | 15 900 Ft |
Mycoplasma genitalium kimutatás | 6 100 Ft |
Mycoplasma hominis és Ureaplasma urealyticum tenyésztés | 12 300 Ft |
Neisseria gonorrhoeae kimutatás | 6 100 Ft |
Neisseria gonorrhoeae tenyésztés | 20 100 Ft |
Sarjadzó gomba tenyésztése | 9 500 Ft |
Sarjadzó gomba tenyésztése és rezisztencia vizsgálata | 13 600 Ft |
STD2 genitalis ulcus panelTreponema, Herpes | 10 300 Ft |
STD2 panelChlamydia, Neisseria | 10 300 Ft |
STD2 panelMycoplasma, Ureaplasma | 10 300 Ft |
STD4 panelChlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma, Neisseria | 17 900 Ft |
Treponema pallidum kimutatás | 6 100 Ft |
Ureaplasma urealyticum kimutatás | 6 100 Ft |
További laboratóriumi vizsgálatok | Laborvizsgálatok árlista |
Komplex endokrinológiai vizsgálat pajzsmirigy ultrahanggal»Dr. Csajbók Éva » | 45 000 Ft |
Endokrinológiai konzultáció »Dr. Csajbók Éva » | szakorvosi konzultáció | 35 000 Ft |
Meddőségi endokrinológiai konzultáció »Dr. Csajbók Éva » | szakorvosi konzultáció | 35 000 Ft |
Endokrinológia szakorvosi kontroll | 30 000 Ft |
Pajzsmirigy ultrahang »Dr. Sebestyén Göngyi » | 27 000 Ft |
Genetikai tanácsadás terhesség előtt »klinikai genetikussal: Dr. Tankó Lenke » | Dr. Varga Norbert » | 35 000 Ft |
Genetikai hordozóságszűrés gyermeket tervező pároknak (egy fő) »Az ár tartalmazza a genetikai szaktanácsadást is, eredmény 1 hónap | 279 000 Ft |
Genetikai hordozóságszűrés gyermeket tervező pároknak (a pár mindkét tagjának egyidejű vizsgálatával) »Az ár tartalmazza a genetikai szaktanácsadást is, eredmény 1 hónap | 490 000 Ft |
Kariotipizálás (citogenetikai kromoszóma vizsgálat) »vérvétel minden hétköznap 9:00-14:30 óra között, előzetes időpontfoglalás szükséges, eredmény 6-8 hét | 45 000 Ft |
Cisztás fibrózis hordozóságszűrő vizsgálat »genetikai tanácsadás szükséges, eredmény 7-10 munkanap | 59 000 Ft |
Fragilis X-szindróma genetikai vizsgálata »genetikai tanácsadás szükséges, eredmény 8 hét | 105 000 Ft |
Trombózishajlam vizsgálat »V. faktor Leiden, MTHFR C677T, MTHFR A1298C, II. faktor Prothrombin gén mutációk | 32 000 Ft |
V. faktor Leiden mutáció | 14 000 Ft |
II. faktor (prothrombin) G20210A mutáció | 14 000 Ft |
MTHFR C677T mutáció | 14 000 Ft |
MTHFR A1298C mutáció | 14 000 Ft |
Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD)
genetikai tanácsadás szükséges | beállítási díj 98 000 Ft; 60 000 Ft / ciklus + 30 000 Ft / embrió |
Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD)
genetikai tanácsadás szükséges | beállítási díj 650 000 Ft; 130 000 Ft / ciklus + 75 000 Ft / embrió |
CBS 844ins68 mutáció | 16 700 Ft |
PAI-1 4G/5G polimorfizmus | 19 000 Ft |
FSHR - FSH-receptor polimorfizmus meghatározásaFSH (Follikulus-stimuláló hormon) receptor Ser680Asn polimorfizmus meghatározása | 35 000 Ft |
A női eredetű meddőség hátterében az esetek egy részében immunológiai eredet állhat. Ennek gyanúja esetén immunológiai kivizsgálást javaslunk.
Meddőségi immunológiai szakorvosi konzultáció » Dr. Végh Judit vezető immunológus szakorvossalszemélyes vagy online konzultáció | 45 000 Ft |
Meddőségi immunológiai szakorvosi kontroll konzultáció Dr. Végh Judit vezető immunológus szakorvossalszemélyes vagy online konzultációLegfeljebb 1 éven belül, nálunk megkezdett szakorvosi kezelést követően, orvosi javaslat alapján. | 35 000 Ft |
Meddőségi immunológiai szakorvosi konzultáció »személyes vagy online konzultáció | 35 000 Ft |
Meddőségi immunológiai szakorvosi kontroll konzultációszemélyes vagy online konzultációLegfeljebb 1 éven belül, nálunk megkezdett szakorvosi kezelést követően, orvosi javaslat alapján. | 30 000 Ft |
Immunológia receptírás | 6 000 Ft |
Celluláris immunstátusz NK funkció mérésselvérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 1 hét | 47 500 Ft |
Th1/Th2 cytokine irányultság meghatározásvérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 4-5 hét | 32 000 Ft |
Immunstátusz meghatározásvérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 1 hét | 25 000 Ft |
NK funkció mérésvérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 1 hét | 31 000 Ft |
Női infertilitás alloimmun csomag »Immunstátusz + NK funkció mérés + Th1/Th2 meghatározás vérvétel H-K-SZ-CS 9:00-11:30h között, időpont egyeztetés szükséges, eredmény 4-5 hét | 71 000 Ft |
Lipid terápia /alkalomKizárólag orvosi javallatra, intézetünkben történő előzetes vizsgálat alapján.Az ár tartalmazza a szükséges teljes engedélyeztetést, a kezelési alkalmak alatti folyamatos szakasszisztensi felügyeletet és az ügyeletet. | 79 000 Ft |
További laboratóriumi vizsgálatok | Laborvizsgálatok árlista |
Meddőség esetén érdemes megvizsgálni, hogy inzulinrezisztencia áll-e a gyermekáldás elmaradásának hátterében, amelyet életmódbeli változtatásokkal, illetve gyógyszeres kezeléssel hatékonyan tudunk kezelni. Ajánlott lehet a szakrendelés a policisztás petefészek szindróma korábbi diagnózisa esetén vagy akkor, ha korábbi várandóssága során terhességi cukorbetegség lépett fel.
Meddőségi diabetológia szakorvosi konzultáció » | 32 000 Ft |