Horkolásgátlás és általános fül-orr-gégészet
Kiemelt szolgáltatásaink
A fül-orr-gégészeti problémákról és a horkolásról
Horkolás akkor jelentkezik, amikor a garat egy része alváskor ellazul és remegni kezd. A felnőttek jelentős része alkalmanként, minden negyedik ember pedig rendszeresen horkol. Párunk például igencsak megszenvedheti éjjeli hangoskodásunkat: idővel kialvatlanná válik, fáradékony és ingerült lesz, ez pedig akár a korábban harmonikusan működő párkapcsolat felbomlásához is vezethet. Mit tehetünk?
Ha rendszeresen horkolunk, mindenképp érdemes tennünk valamit, a horkolás ugyanis nemcsak párunkat zavarhatja, hanem különféle egészségügyi problémákhoz is vezethet. Ha nyugtalanul alszunk, és a saját horkolásunkra mi magunk is időnként felriadunk, akkor idővel fejfájóssá, ingerlékennyé és koncentráció-képtelenné válunk, ez pedig sem a karrierünknek, sem a magánéletünknek nem használ.
A horkolás jele lehet az „obstruktív alvási apnoé” nevű betegségnek is, amely előbb vagy utóbb komolyabb egészségkárosodáshoz vezet: hosszútávon a magas vérnyomás, a szívinfarktus és az agyvérzés kockázatának emelkedésével is számolnunk kell. Az alvási apnoé egyszerűen vizsgálható egy hazavihető, éjszakára felszerelhető vizsgálóeszközzel.
Miért tennénk ki magunkat a horkolással járó súlyos szövődményeknek, ha ha a problémánkra akár létezhet egyszerű megoldás? Mert létezik megoldás. Klinikánkon a horkolásra tartós megoldást nyújtó rádiófrekvenciás és lézeres műtéteket egyaránt végezzük.
A fül-orr-gégészeti vizsgálatok során az e területeket érintő problémákkal foglalkozunk.
A rendelésen kizárandó, illetve ellenőrizendő leggyakoribb elváltozások között említhetők a daganatos megbetegedések, a szénanátha, a hallószervvel kapcsolatos eltérések, a fülzúgás, a reflux, a gócbetegségek és például a horkolás is. A megelőzés (prevenció), a kóros elváltozások időbeni felismerése az egészséges és harmonikus életünk szempontjából alapvető fontosságú, ebben a fül-orr-gégészeti szakrendelésnek fontos szerepe van!