A köröm benövése rendkívül kellemetlen tud lenni, és különösen akkor okoz sok bosszúságot, ha már sokadszorra kell a sebészetre mennünk emiatt. A lézeres kezeléssel kiegészített sebészeti beavatkozás éppen ebben hozott újdonságot: a benőtt köröm kezelését a legtöbb esetben elég egyszer elvégezni, ezután pedig már nem lesz több problémája a korábban folyamatosan benövő körömrésszel.
A köröm benövése leggyakrabban a láb nagyujján alakul ki: a folyamat többféle okból is elkezdődhet, de leggyakrabban a köröm sarkainak helytelen levágására és a szűk, rosszul szellőző cipő hordására vezethető vissza. A benőtt köröm egyre inkább nyomni kezdi a közvetlen közelében elhelyezkedő szöveteket, ami vérzékeny sarjszövet képződéséhez és folyamatosan jelenlévő, fájdalmas gyulladás kialakulásához vezet. Bakteriális vagy gombás fertőzések is kialakulhatnak, amelyek tovább erősítik a gyulladásos folyamatokat.
Ebben az esetben sajnos már nem jelent megoldást, ha Ön egyszerűen csak kivágja az benőtt köröm sarkát. Átmeneti javulás ugyan néha elérhető így, rövid idő elteltével azonban újra megjelennek az imént leírt tünetek, ráadásul egyre súlyosabbá is válnak. Ebben az esetben mindenképp fel kell keresnie egy olyan szakrendelést, ahol a benőtt körömrészt képesek szakszerű módon eltávolítani.
Miért előnyösebb a lézeres kezeléssel kiegészített műtét, mint a hagyományos sebészeti beavatkozás?
Főként azért, mert ebben az esetben végleges megoldásról van szó. A benőtt köröm hagyományos, lézer nélkül végzett sebészi eltávolítása során is megvan rá az esély, hogy az érintett körömrész meggyógyuljon, az esetek egy részében azonban ismét benő a köröm, a műtétet így újra el kell végeztetni. Elég, ha az érzékeny területen nem jól vágjuk le benövésre hajlamos körömszélt és a probléma újra megismétlődik.
A lézeres kezeléssel kiegészített sebészi eljárás ezt a problémát küszöböljük ki teljes egészében. A hagyományos sebészi beavatkozással szemben itt nemcsak a benőtt körömdarab kerül kivágásra, hanem a köröm termelődéséért felelős sejtek is eltávolításra kerülnek a körömágyból a köröm kivágását követő lézeres kezelésnek köszönhetően. A benövésre hajlamos körömrész így soha többé nem tud újratermelődni, ezáltal pedig benőni sem.